Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ma vettem egy almacsigát. Mit...

Ma vettem egy almacsigát. Mit kell róla tudni és "alszanak" ők is mint a halak éjjel?

Figyelt kérdés
2012. máj. 24. 19:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Ők össze-vissza alszanak. Van hogy napokig is, aztán meg napokig nem.
2012. máj. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2012. máj. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez milyen klassz!!

Mennyibe kerül egy-két darab?

Mennyibe kerül hozzá (ha kell) a táp, akvárium stb.?

2012. máj. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egyedül nem szaporodik, csak úgy ha van belőle kettő, és akkor is csak ha csukott akváriumban van, mert víz fölé rakja a petéket, amik csak akkor kelnek ki ha ott 80%-os a páratartalom.


Nekem volt 2 kék almacsigám, barátomnak volt 2 sárga, és nem szaporodott egyik sem. A növényeket nem ették meg. A halakat sem, viszont egyszer én ráraktam az egyik csigát egy döglött halra és azt bekajálta.


Jó neki bármilyen halkaja, lemezes is, mindent megesz, és a barna algát is, zöld algát is, és a rothadó növényeket is, de az egészséges növényt nem szokta szerintem.


Legalábbis én nem vettem észre semmit a növényeimen, nem tettek kárt bennük.

2012. máj. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyszer nálam elkezdte tőből kirágni a valznériát,és amit kivágott, azt meg se ette :) .Kicsit kártékony némelyik. Ami most van még nem követett el hasonló bűnöket de ha megtörténne akkor deportálva lesz egy másik akváriumba...
2012. máj. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Úgy vettél állatot, hogy előtte nem érdeklődtél a szokásairól??


Vazz!

2012. máj. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Viszont vigyázz, nehogy legyen az akváriumban csigaevő hal. Tudom, ez evidens, de gyakori hiba, hogy azt hiszik túl nagy a csiga a halhoz képest. Egy csigaevő képes 5ször akkora csigát is betolni, mint saját maga.
2012. jún. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!