Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért zavaros az akvarium víze?

Miért zavaros az akvarium víze?

Figyelt kérdés
A halaimnak most cseréltem 30%-os vizet de még mindig nagyon zavaros a vizük. A szűrős levegőztető fojamatosan megy és még így is alig lehet átlátni rajta, és enyhén zöldes színe van.

2012. máj. 22. 19:43
 1/5 anonim ***** válasza:

algás. az üveget lepucoltad? meg ha amaradék viz is algás az is marad attol h higitod.

nézd meg nem s süt rá a nap,az elég hamar elalgásitja.takard le azt az oldalát valamivel amit süt, vagy tedd át más helyre.

2012. máj. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mert olcsó szűrőd van, és ahogy kivetted a szűrőt hogy kimosd, a tartalma visszaürült az akváriumba. Gondolom a szivacstartóját kicsurgattad azért hogy ne a padlóra folyjon. Amíg nekem is olcsó szűrőm volt addig az enyém is így járt. Utána már okosabb voltam és egy műanyag edényt tartottam a szűrő alá még mielőtt megbontottam volna. (Ez volt a 2. ok amiért lecseréltem.)
2012. máj. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Én a szűrőt sosem csepegtettem bele a vízbe. A kezdetek óta tartok alá egy műanyag tálkát és víz viszen el a csapig.


Az viszont lehet hogy az első megoldás jó lessz!!

2012. máj. 23. 04:37
 4/5 A kérdező kommentje:
Demente szerinted egy 4000 ft-os szűrő olcsónak számit?
2012. máj. 23. 04:45
 5/5 Platypus ***** válasza:
Ha kimostad a szűrőd a csap alatt, az lehet a baj egyik oka, mivel így kiirtottad a biológiai szűrésed. A szivacsot csak az akváriumból kimert vízben szabad mosni. A másik, hogy valóban lehet hogy nem megfelelő a szűrésed, de ez nem az árán múlik alapvetően. 3000 Ft-os szűrő is létezik, ami tökéletesen meghajt 50 litert, és kétszer ilyen drága is, ami meg nem. Szóval pontosan milyen típus? Levegő hajtja, vagy belső motorja van? Eddig is állandóan ment, vagy csak amióta a probléma tart? Rendszeresen cserélted a vizet, vagy csak most? És az alapvető kérdés: egyáltalán mekkora akvárium, és mennyi hal van benne?
2012. máj. 23. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!