Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Harcsatartás otthon?

Harcsatartás otthon?

Figyelt kérdés

A minap egy kb 15 cm-es harcsa került hozzánk,de fogalmam sincs hogy tartsam...

-mit eszik,milyen legyen az akvárium,hogy tartsam,stb.

De megszeretném tartani...

Köszönöm.


2012. máj. 27. 16:17
 1/3 anonim ***** válasza:
63%
Mi kérlek szépen fürdőkádban tartottuk 1-2 napig utána meg megettük,kaját vmi kis rovarokat eszik talán vagy bemész halboltba és ott kérsz neki direkt neki való kaját
2012. máj. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
63%

Hát, neki egy kerti tó jobb lenne, de ha mindenképpen akvárium, akkor nagyon fontos, hogy hideg vízinek kell lennie, ergo nem nagyon mehet 25 fok fölé, mert az a harcsának már sok lenne.


Akváriumnak szerintem 400 liter fölött gondolkodj, ami elég lehet talán pár évig. Szűrésnek egy nagyon erős mechanikai szűrésre lesz szükség, a táplálását pedig szerintem megoldhatod az elején heti 3-4 guppival (majd meglátod mik az igényei) később naphalakkal. Az úgyis károkozó.


De szerintem sokkal jobban járnál, ha eleresztenéd szegényt a legközelebbi vadvízben, és ha mindenképpen harcsafélét szeretnél, vennél pl egy morgóharcsát, vagy egy érdekesebb L-es harcsát.

2012. máj. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nos rengeteg tapasztalattal tudok neked szolgálni ugyanis nekem is vannak harcsáim. Ragadozók közül ez a legszívósabb, úgyhogy nem olyan nehéz tartani. nekem 2 db kb 40 cm-es van egy 100 literes aksiban. én a közeli kistóból hozom nekik a z apróhalakat kb.2-3 centisek. hetente hozok újakat télen amikor bevolt fagyva minden karajdarabkákat kaptak rajongtak értük kézből elvették.


az akvárium legalább 60-70 liter feletti legyen(nagyra megnő ha gondozod) aljzatnak a szintén kistóról hozott átmosott fél centis kis kavicsokat hoztam(muszáj kavicsot mert a homokot felkeverik rablásnál)és kb. 2,5-3cm-es rétegben szórtam el. külön-lülön szűrő-t és levegőztetőt alkalmazok hogy a koszt felszívja. az aljzatra én egy negyedrevágott cserepet tettem mindenképp biztosíts neki olyan helyet ahol sötét van, mert nappal a sötétben szokott bújni és csak éjszaka legénykedik. érdemes egy víztetején lebegő növényt is betenni hogy szürkületesebb legyen a környezete. a teteje jó nehéz legyen mert éjszaka kiugorhat világítást nem kapcsolok neki csak ,,ideges" lesz tőle.


már kb. 1 éve vannak meg és előtte is voltak

remélem segítettem

2012. jún. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!