Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Red Cherry-k mennyire tolerálj...

Sporky kérdése:

Red Cherry-k mennyire tolerálják a Neptun növénytápsót? Elhamarkodottan vásároltam egyet, de inkább kidobom ha nem ajánlott az RC-nek.

Figyelt kérdés
37,5 literes akvárium jávai mohával, microsorummal, cryptoval RC-vel, maláj tornyosokal, barna csigákkal. Világítás, 17W-os energiatakarékos 4200K-es izzó. Szükséges-e egyáltalán tápozni, ha igen mi az ami biztosan nem árt a gerincteleneknek és nem is túl drága?

2012. máj. 27. 18:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Olyat még nem vettem, hát próbáld ki kis adagban. Ha nem tetszik nekik úgy is látni fogod rajtuk, legfeljebb akkor vízcsere.


Amit vettem, pl panzi aquaplant, jbl tápgolyó, easy life profitó folyékony táp - ezeket bírták.

2012. máj. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Platypus ***** válasza:

A neptun egy komplex növénytápsó, van benne nitrát és foszfát is. Ez alapból nem nagyon kell garnélás akváriumba, de a neptun adagolása olyan minimalista, hogy ártani nem tudsz vele. A fő gond vele, hogy arányaiban ez a legdrágább táp a piacon. Elsőre olcsóbbnak tűnik mint más tápok, de rettentően keveset kapsz a pénzedért.


Szerintem akkor jársz a legjobban, ha csak talajtápot használsz. A microsorum megvan táp nélkül, a Cryptok meg főleg talajból veszik fel a tápanyagot. Így a vízbe ezek csak minimálisan kerülnek, és nem zavarják a garnélákat.

2012. máj. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!