Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Neonhalból 6db párban rosszul...

Sporky kérdése:

Neonhalból 6db párban rosszul érezné magát 37,5 literes akváriumban red cherry-k és csigák társaságában?

Figyelt kérdés
Van sűrű növényzet, Atman at f301 szűrő. Neonokat szeretnék a gerinctelenek mellé. 50 cm hosszú az akvárium. Más hal nem lenne, így túlterhelve nem lenne az aki, csak ugye az úszótér nem túl nagy. Lehet egészségesen tartani 6db-ot ekkora helyen?

2012. máj. 27. 18:59
 1/6 A kérdező kommentje:
Elolvastam róluk sokmindent, tudom hogy rajhal meg 50 liter, de láttam kisebb nanok-ban is neonokat profiknál is, ezért kérdem.
2012. máj. 27. 19:17
 2/6 anonim ***** válasza:

A neonhalak minimumi medencéje amiben elvannak az 75 literes. 90 literes akváriumba a halnépesség max 10 hal.

A red cherryről is nem árt tudni dolgokat.

PL:

" egészségük megőrzésének szempontjából fontos számukra a stresszmentes élettér. Ezért a "halmentes " környezet a legoptimálisabb számukra. De ha mégis halak társaságában akarjuk tartani őket, csakis a kimondottan kistestű, rájuk veszélyt nem jelentő fajok jöhetnek szóba.PL: endler fish

[link]

[link]

[link]

(csak pár kép az endler halról)

A neonhal nem jó választás,mert csapatban vannak(így már zavarják a red cherryket),és a neonok mindenevők..

De mint írtam a neonhalaknak 37 literes akvárium nagyon kicsi.

2012. máj. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

bocsi az utolsó link nem jó

[link]

2012. máj. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Bocs,h.beleszolok,de nekem neonom es endlerem is volt,es a viselkedesuk mas.A neon szepen elvan,neha a fiu uldozi a lanyt,de semmi mast nem zaklat.

Az endler igazi guppi termeszetu,nem fel,szelid,de piszkalgat mindent,mindenkit,mert nagyon kivancsi.

Szoval szerintem a neonok viselkedese tarsas akiban nyugodtabb.

2012. máj. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, rosszul éreznék magukat a Neonok.

Én ilyet tennék melléjük:

[link]


Ezek közül válogass:

[link]

2012. máj. 28. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A Danio erythromicron jobb választás lenne, olyanokat már tartottam 37 literben 7db-ot egy ideig. Aranyosak azok is mennek libasorban egymás után mindig.
2012. máj. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!