Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy vigyem arrébb 54l-es...

Hogy vigyem arrébb 54l-es akváriumomat?

Figyelt kérdés
Egy magasabb szekrényre szeretném átrakni.Megoldható ez anélkül,hogy kiszedjem a halakat?Gondoltam,hogy pár ujjnyi vizet hagyok,így talán elbírom.Vagy mégse?Az akvárium üvege kibírná?Nem repedne el alul?Vagy hogy kellene ezt csinálni?

2012. máj. 28. 09:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Engedd le a víz nagy részét, és nem lesz baj.
2012. máj. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Kérjél valakitől segítséget, nehogy hanyatt essél, miközben megpróbálod egy létráról, vagy székről magasba emelni az akváriumot.
2012. máj. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
annyira nem kell magasra emelni,max 30cm a különbség.Nagyon nehéz lehet még akkor is ha már csak pár ujjnyi víz+növények+az alján apró homokszerű kavics van?
2012. máj. 28. 10:07
 4/11 anonim ***** válasza:
46%

Én egyszer egy 45 literes akváriumot vittem úgy, hogy kb félig volt vízzel, mentem így a szobában vele vagy 5 métert, bekanyarodtam, az akvárium megbillent és az egészet beöntöttem a kanapéba. Aztán kiabáltam barátomnak és jött segíteni, hogy a vergődő halakat szedtük ki a párnák alól, meg így a pokrócról mindenhonnan. Élmény volt, komolyan.


Hát csak akkor vidd ha elbírod. Egy fiú biztos elbírná, de a lányok gyengébbek. Arra vigyázz, hogy ne billenjen meg kifelé, ahogy viszed inkább magadfelé döntsd :)

2012. máj. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Meg pl csinálhatod azt, hogy a szekrényt oda tolod mellé, vagy az asztalt amin most van, tehát hogy közel legyenek egymáshoz, aztán azzal együtt jobban lehet tologatni szerintem, nehogy így eldobd az akváriumot, mint én.
2012. máj. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Én 54L-est úgy költöztettem át, hogy az alján hagytam egy kicsi vizet a halaknak, és egy bútorlapra rátoltam az egészet amit aztán ketten megfogtunk és átvittük a másik helyre...
2012. máj. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi az ötleteket,ez a bútorlapos tetszik.

Fúú,hát én nem szeretném magamra önteni,de biztos nem én fogom cipelni,mert lány vagyok,ezt inkább férfira bíznám.Oda tudom tolni a szekrényt amin van,de még így emelni kell 30cm-t.A gond az,hogy a párom nem akarja arrébb rakni,mert szerinte ronda lenne ha egy akkora alapterületű szekrényen lenne mint amekkora az aksi (+10-20cm itt is ott is lenne)Szóval ez egyenlőre csak elmélet.Egyébként erre raknám,vajon elbírja??

[link]

2012. máj. 28. 22:56
 8/11 A kérdező kommentje:

Egyébként most ilyenen van csak fekvő állapotában:

[link]

2012. máj. 28. 22:57
 9/11 YourDestiny ***** válasza:
Nekem is épp az jutott eszembe, mint a hatodik válaszolónak. A bútorlapot a leendő helyével egy szintre helyezed, és áttolod. Bár ha pl. polifoam kerül alá, valamennyit úgyis emelni kell majd rajta.
2012. máj. 28. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
semmi nem kerül alá,akkor ez így megkönnyíti a dolgom.Már csak bútorlapot kell szerezni:)
2012. máj. 29. 15:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!