Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan tudnám normálisan és...

Hogyan tudnám normálisan és legolcsóbban megvilágítani a 90*30 cm,50 centi magas akváriumomat úgy, hogy sokféle növény szépen fejlődjön benne? (Meg persze a halak)

Figyelt kérdés

Az jó lenne, ha ebből kettőt vennék? : [link]

És ha ez megvan, hogyan folytassam? Vennem kell egy előtért, abba valahogy beszerelni, majd meglehet azt csinálni, hogy egy üveglapot, ami nem fedi be teljesen, ráteszek az akváriumra, és arra meg csak simán rárakom az előteret? Nem igazán értek hozzá.



2012. máj. 12. 21:35
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
*előtétet
2012. máj. 12. 21:55
 2/14 anonim ***** válasza:

hát, ha szép növényeket akarsz, akkor minimum kell egy 0,8-0,9 W/literes teljesítmény. ez azt jelenti, hogy 135liter*0,8=108W

Minimum kell ide 180Watt, nem 42. Nagyon erős lámpákkal lehet ezt megoldani. a többit majd a szakértők leírják!


ja, és a nagynyomású CO2 rendszer, valamint a külső szűrő IS szükséges hozzá!

2012. máj. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Bocsi, de kezdő vagyok, miért lett 108-ból 180?

Akkor nem fontos hogy gyönyörűek meg különlegesek legyenek, óriási fényigénnyel, elég az ilyen alap növény a háttérben meg pár szebb középen, de úgy tudom 0,5 már elég a szép növényekhez. És köszönöm a választ. A kérdés másik feléről mit gondolsz?

2012. máj. 12. 22:19
 4/14 anonim ***** válasza:
mivel literenként 0,8-0,9 watt megvilágítás már kiemelkedően jó. A te akváriumod térfogata: 9*3*5=135 literes. 135litert megszorzom 0,8-al, és azt kapom meg, hogy 108W. Ha meg 1W/litereset szeretnél, akkor 135liter*1W/liter=135W. remélem így érthető:) Hát, az előtét erősen melegszik, ezért jobb távolabb tartani az akváriumtól. semmiképpen ne tedd üveg és műanyag felületre, mert simán megolvad a hőjétől! Ha az enyém megy 3-4 óra hosszát, akkor úgy felmelegszik, hogy 3mp ig nem tudom megfogni...
2012. máj. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
bocsánat, 108 at akartam írni...
2012. máj. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszi hogy elmagyaráztad, de azt értettem :) De már azt is értem, elírtad.

Egyébként neked hogy van akkor megoldva? És ha úgy csinálnám, hogy üveglap rá, és nem közvetlenül rárakom a lámpát, hanem lógatom felette? Mert gondolom nem szabad csak úgy fölé rakni, mert a pára tönkreteszi.

2012. máj. 12. 22:46
 7/14 anonim ***** válasza:

Elég magas az akvárium.


2 ilyet minimum

[link]


hozzá 1db fénycső előtétet, ez elvisz 2 csövet:

[link]


+ 6méter 1 eres kábelt (500-1000 Ft)

+ egy hálózati kábelt (500 Ft körül van)

+ 4 foglalatot:

[link]


Szerintem ez így drága és bonyolult bekötni.


Meg kéne a tetejére 2db félcső, aminek a belsején van fényvisszaverő fólia, azért hogy befókuszálja akváriumba a fényt, mélyre is.


valahogy így össze lehet buherálni:

[link]


------


de én inkább ezt választanám, mert egyszerűbb bekötni és felszerelni:


3db 30 Wattos izzó:

[link]


3db kerámiafoglalat:

[link]


Fektetve bele lehet ezt szerelni egy hosszú virágládába 3-mat is, ez itt kettő, de így pl:

[link]

2012. máj. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Bocs, rosszat linkeltem, a 30wattos 6500K-s drágább:

[link]


De egyébként én vettem olcsón ilyen 25 Wattos KFS 4200 K-s izzót, és ennek nagyon szép (fehér) fénye van:

[link]

Szobanövényeket tartok csak alatta, ahhoz jó, de szerintem akváriumhoz is jó lenne, csak oda még nem próbáltam ki.

2012. máj. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

hable, köszönöm szépen válaszod, hasznos volt :D Az első verzió elég drága, azt inkább hagyom.

A második, a 30wattos cserépládás az ugyan úgy világítja meg az akváriumot mintha csövekből lenne? Vagy így kevesebb fény jut az aljáig? Esetleg ha a lámpa fölé a ládába visszaverő fóliát tennék még jobb lenne?

És az olcsóbb 25wattosban mennyire vagy biztos hogy akváriumnál is beválik? Mert ez a cserépládás egy nagyon jó ötlet :)

2012. máj. 12. 23:35
 10/14 anonim ***** válasza:

Áh, én biztos nem vacakolnék kompakttal, bármilyen egyszerű is.

Mindenképpen rendes fénycsövet használnék, nem véletlenül drágább, jobb is annyival. Jogos, bonyolultabb megcsinálni, de ezzel együtt szerintem megéri. Kompaktot max kiegészítésnek használnék valami extra fényigényes növény felé, ha kell.

Egyébként majdnem ugyanazt linkeltem volna, mint te a kérdésben, csak nem a HE jelűt, hanem a HO-t !

[link]

A legtöbb akvarisztikai fénycsőből is van ilyen méret, ha esetleg speciális növényes cső is kéne a növényekhez.

Meg a kompakt elég lokalizáltan világít, nem úgy jelentkezik a leadott lumen a vízben, mint sima fénycsőnél.

Annyi, hogy ezeket a szerelvényeket kell otthon valamiből olcsón összebarkácsolni, de az a kompaktnál is megvan. Végül is ebbe a virágládákba ugyanúgy beszerelhetők fénycsövek is.

2012. máj. 13. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!