Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Jó napot! 140l-be össze lehet...

Geri998 kérdése:

Jó napot! 140l-be össze lehet rakni őket:4 molli,2 anci,4 guppy,8 neon,5 f. tetra,5 z. dánió,2 m. dánió,2 szifó,2 platti? Me, kicsi nekik?

Figyelt kérdés

2012. máj. 28. 19:49
 1/3 anonim válasza:
Szerintem ossze lehet rakni, mert megfernek egymassal.
2012. máj. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 kzs ***** válasza:

Végülis össze lehet őket tenni, de azért én mégse tenném.


Tudniillik a dániók mind kifejezett csapathalak. Főleg a zebradánió olyan hogy minél többet tartasz belőlük, annál jobban érzik magukat. A játékuk is így érvényesül igazán.

Vagyis én legalább 10 zebradánióval kezdenék.


A malabári dánió (gondolom az "m.dánió" ez akar lenni) azontúl hogy nagyra nő, szintén kifejezett csapathal. Namármost, 2 db belőlük nem csapat.

A következmény az lesz, hogy a malabárik elkezdenek játszani más halakkal - vagyis kergetik őket. És a neonhal meg a platti ezt nem fogja tolerálni, mivel nyugodt úszásúak. Folyamatos stresszben lesznek, nem esznek majd, sőt még darakór is kijöhet rajtuk.


Szóval én azt tanácsolnám, hogy vagy hagyd ki a dániókat és vegyél helyettük még elevenszülő halakat, vagy oké, maradjanak a dániók, de akkor viszont ezekből vegyél, és hagyd az elevenszülőket.


Általánosságban az az érvényes, hogy inkább legyen kevés fajból sok, mint ellenkezőleg: sok fajból kevés.

2012. máj. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi akkor átgondolom az egészet
2012. máj. 29. 18:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!