Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan lehet vízibolhát...

Hogyan lehet vízibolhát tenyészteni?

Figyelt kérdés
Szeretnék a halaknak állandó bolhaállományt fenntartani, ha nem túl macerás.

2012. máj. 31. 12:44
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
jóvan... inkább várd meg a szúnyog inváziót! kapj egy hálót aztán mehet a vadászat!:DD
2012. máj. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
mért nem atkát akarsz tenyészteni?xD
2012. máj. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

[link]


Mur válaszát keresd. Segítek a második.

2012. máj. 31. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Platypus ***** válasza:
Szerintem elég macerás, főleg az etetésük. Artemiát vagy férgeket(grindál, mikró) egyszerűbb tenyészteni. Nekem artemia tenyészetem van, nem is foglalkozom vele szinte semmit, maguktól tenyésznek. Etetnem se kell, épp csak a cserevizet veszem az édesvízi akváriumból, ami így bőségesen táplálja az algákat, amiket az artemiák esznek. Az egyetlen nehézkes dolog az elején a tengeri (mikro) algák beszerzése volt, Hable adott nekem élőkövet.
2012. máj. 31. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
keress egy nagy vodrot, rakj bele fuvet, hagyd allni 2napig, tegyel bele egy fel adag vizibolhat. Ha tejjel eteted oket szepen fognak szaporodni. Barmibe rakhatod oket igazabol, minnel nagyobb, annal tobben lesznek (nekunk a telkunkon a haz mogott volt egy regi furdokad, mi abba tenyesztettuk oket) ja es persze a fure viz is kell gondolom ezt nem kell mondanom..
2012. máj. 31. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Pap_Endre válasza:

Nekem 5l-es üvegben is sikerült: minden nap egy bő csipet élesztőt kell belemajszolni a vízbe, az elején egy mogyorónyi földet is. A haszonvételezéskor vízzel együtt merítsük ki a bolhákat, és a vizet pótoljuk, ezzel a vízcsere is megoldott. Szeretik a meleg vizet (kb 25C°) és jó ha napfényt is kap az edényük, mert ekkor alga is keletkezik, amitől vitamindúsak lesznek.Az üveg falűról is le kell súrolni az algát bele a vízbe, azt is kiszűrik.

Amikor jó sokan vannak akkor hemzsegnek, kb 1 nap alatt átlátszóra szűrik a vizet, ez jelzi, hogy újabb adag élesztő kell. Nagyobb edényekben trágya is jó, de csak ha napfény is van, abból alga lesz, azon is nőnek, panellakásban max húsosláda élesztővel jöhet szóba, de az elég egy akváriumnyi halnak.

2017. máj. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!