Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Volt már esetleg valakinél...

Volt már esetleg valakinél olyan, hogy a mama guppija terhességi folt nélkül szült?

Figyelt kérdés
Mert nekem a guppi mamámnak nagyon kockás a hasa,kifejezetten kocka alakú alul,de viszont nincsen terhességi foltja.Sokszor a szűrőnél az aksi sarkában egy helyben áll,és úgy tátog,de nem szül meg.Most beraktam szülőszobába,de ezt már ezelőtt is 3-szor megtettem,de semmi.Vagy valami baja lehet?

2012. jún. 2. 21:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Én így inkább a valami bajra tippelnék.

Nem túlterhelt az akvárium, nem magas az ammónia és nitrátszint? Hány halad van, mekkora helyen? Milyen a szűrés? Csinálod rendszeresen a vízcseréket?

2012. jún. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Platypus ***** válasza:
Albínó guppik esetében nincs terhességi folt.
2012. jún. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

sziasztok,és köszönöm a válaszokat!

Az aksi 30 l-es,nincsen benne sok hal,mert nem akarom őket kínozni...

Szoktam csinálni részleges vízcserét is,persze,ezért nem tudom,hogy mi lehet ez?

Mi az,hogy albíno guppi?Még nem is láttam olyat?Az enyémnek piros a farka-biztos nem az :)

2012. jún. 3. 18:55
 4/5 Platypus ***** válasza:

Sokféle albinizmus létezik guppiknál. A részleges albinizmusoknál van olyan is, ahol a hím hal teste teljesen vörös, a nősténynél meg valamennyire az úszók. Ha egy hal szeme vörös, akkor valószínűleg terhességi folt sem lesz, mert nincs a testében semmiféle sötét színanyag.


[link]

2012. jún. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

http://www.youtube.com/watch?v=uslUYrZ-hdg


Pl ilyen egy albínó guppika?Meg is nézem a halam szemét,mert ez nekem gyanús,hogy hatalmas a hasa és nem jönnek a babák..-nem lehet sztem beteg,mert étvágya az van,úszkál,de nem akar szülni..

2012. jún. 3. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!