Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tartottatok már kúszó- vagy...

Tartottatok már kúszó- vagy iszaptúró gébet? Mi a véleményetek róla? Mekkora helyen tartottátok? Mivel etettétek?

Figyelt kérdés
Nem oldalakra vagyok kíváncsi, inkább személyes tapasztalatokra.

2012. jún. 3. 19:10
 1/8 anonim ***** válasza:

Nálam első körben kimászott a falon, simán felszaladt az üvegen, ezét le kellett takarni a tetejét, és szerintem tubifexet adtam neki, úgy emlékszem, de már nem tudom, csak 20 literesbe raktam de olyan kicsi volt még, kb 2-3 centis, és nem élt tovább egy hónapnál. De vannak ilyen fórumok, nézegesd azt, többet érsz vele.


Valami Lajos nevű kúszógébről olvastam anno, hátha megtalálod te is.

2012. jún. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Platypus ***** válasza:
Nekem algázó gébem van(Stiphodon sp). Nem annyira vicces a kinézete, viszont sokkal színesebb, és egyszerűbb a tartása. Már 50 literben is megvan, az alap jó vízminőségen kívül semmilyen extra igénye nincs. Egyelőre semmilyen kaját nem fogadott el, végterméket viszont termel, így gondolom elvan az algán.
2012. jún. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ezek szerint kényes?
2012. jún. 3. 21:42
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen. Vagy pedig csak én voltam az ügyetlen.
2012. jún. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Pedig azt írják, hogy nem bonyolult. Lali a kúszógéb videójánál legalábbis ez van. Más cikket nem nagyon találtam róla.
2012. jún. 3. 22:16
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is azt hittem, de mégis megdöglött és nem tudom mitől, pedig evett. Csak a vízminőséggel lehetett valami gondja.

Hát reméljük nálad nem fog.

2012. jún. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyébként sózni kell a vizét, mert ez a brakkvizi magrove mocsarakban él. A brakkvíz egy literében 0,5-30 gramm só található, és a só sűrűsége változik. Néha édesebb, néha sósabb, tehát elméletileg tolerálja ezt is azt is, de gyakorlatilag nemtudom. Én lehet hogy anno raktam bele egy kanál sót, asszem, de már ebben sem vagyok biztos.
2012. jún. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Találtam egy ilyet:

[link]


Hőmérséklet: 25-30 C fok

pH: 8- 8,5

NK: 0-15

Sósűrűség (fajsúly): 1,0002 - 1,0007


(ha veszel egy hydrometert azzal tudod mérni a sósűrűséget, és akkor talán be tudod állítani neki pontjóra a vizet)

2012. jún. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!