Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen érzés volt, mikor...

Milyen érzés volt, mikor először tartottátok a kezetekben a babátokat a szülés után?

Figyelt kérdés
Mit éreztetek? Mi volt az első gondolatotok? Én még nem szültem, de olyan kíváncsi vagyok, mit érez ilyenkor egy anyuka! :)
2012. ápr. 21. 08:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Soha semmitől nem voltam még ennyire boldog.

Euforikus érzés volt.

2012. ápr. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
88%
Én semmi euforikus érzést nem éreztem, inkább megkönnyebbülésnek nevezném, ha már meg kell fogalmaznom
2012. ápr. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Igen, én is így éreztem. Mérhetetlen boldogság.

Még ma is, ha rá gondolok, érzem a mellkasomon azt a melegséget és súlyt, mikor először rám rakták. Még ma is könnybe lábad a szemem, mint akkor. :)

2012. ápr. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Én is inkább megkönnyebbülést éreztem, és olyan nagyon furi érzés volt az egész. 30 órát vajúdtam, a végén már könyörögtem a dokinak, hogy szedjék ki belőlem, mert nem bírom megszülni. Császár lett, mert nem tágultam. A műtőasztalon, mikor felemelték, és megmutatták az előttem lévő paraván fölött a véres-csatakos kis fejecskéjét, hát elkezdtem zokogni... Aztán odahozták nekem bebugyolálva miután ellátták, egy puszira, a hangom hallatán abbahagyta a nyöszörgést. Ez is olyan megnyugtató volt, és tudtam, hogy felismerte a hangomat. :)

Aztán a császáros őrzőben még a fejemet sem emelhettem fel, de odahozták nekem pólyába bugyolálva, és a karomba fektették, úgy aludtunk egy fél órácskát. Estefelé már meg is szoptathattam, és akkor ahogy a karjaimban tartottam, jöttem rá csak igazán, hogy egy kis új élet kezdődött, és hogy a mi életünkre is nyomtunk egy RESET gombot. :) Semmi nem lesz olyan, mint volt, mégis sokkal jobb lesz minden.

2012. ápr. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Több mint 10 évet vártunk rá úgyhogy gondolhatod...


Együtt bőgtünk a férjem, a doki és én :) Aztán úgy belejöttünk, hogy 25 hónap múlva megszületett a második akkor meg azért bőgtünk :) De az már meg is lett örökítve, mert a szülésznő kézbe vette a dolgokat vagyis a fényképezőt.


Hogy mit éreztem? Ezt nem lehet szavakba foglalni, mérhetetlen boldogságot és büszkeséget, hogy igen, mégis sikerült, anya lettem.

2012. ápr. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Gratulálok! :)
2012. ápr. 21. 09:43
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Jó érzés volt, de inkább azért, hogy egészségesen megszületett. Eufórikus érzésem attól volt, hogy megszültem, addig valahogy olyan hihetetlennek tűnt, hogy én is képes leszek rá. Nagyon nagy önbizalmat adott. Éppen ma gondoltam rá, hogy 20 hónappal ezelőtt egy 4 napos kislányom volt, és nem is gondoltam, hogy lehet annyira szeretni, mint ahogy most szeretem. Nekem ez a hihetetlen érzés. :-)
2012. ápr. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
82%

Kereken pont egy évvel ezelőtt jött világra a második kisfiam! :) Április 19-re voltam kiírva, végül a szülés 20-án éjjel indult meg, könnyű volt és gyors, és amire nagyon emlékszem, a doki hangja utáni nevetésem volt ő azt mondta, amikor a kezembe adták: GRATULÁLOK! és ez annyira jó volt, ez tényleg olyasvalami, amiért lehet gratulálni :))) Nagyon jó illata volt, és pici, puha és forró, és az az újszülött tütymörgő-szuszogó hang, meg a keresgélés a pici szájával, egyszerűen erre vagyunk mi emberek kitalálva, hogy létrehozzuk őket :)))

Az első kisfiam pedig 4 éve és 3 hete született, írtam akkoriban egy fórumra sokat, ezek az utolsó sorok a szüléstörténetéből:

"Ahogy kibújt, rögtön felsírt, Nekem meg betöltötte az egész agyam, minden érzékszervem egy gondolat, POCIMANÓ, és szerintem mondtam is, ömlöttek a könnyeim és próbáltam meglesni Őt, de még nem láttam, Attila elvágta a köldökzsinórt és apa lett, én pedig megkaptam a hasamra a drágámat, belenéztem a kis szemébe és anya lettem…leírhatatlan ez az érzés, fel se lehet fogni. Új idő szerint 5:13 volt. Elvették őt és megtisztították a száját-orrát, meg betették pólyába, ezután újra visszaadták és még egy picit nézhettem. Attila fényképezett közben, fel se fogtam, hogy miket, csak később néztem meg, már itthon, ezeket a képeket. Ezután elvitték Kisatit a babás szobába, megfürdetni . Attila vele ment, én meg megszültem a méhlepényt. Aztán összevarrtak, jó sok öltéssel, vagy 20 percig tartott. Attila visszajött hozzám, egyedül hagytak minket, a doki még odajött gratulálni, meg a szülésznő is, és úgy negyed óra múlva végre megnézegethettük a kisfiunkat :D Ébren volt, nyitogatta a kis szemét, és az jutott eszembe, mennyire Pocimanós, tök hasonlított magára :D (a 4d-s képeire és arra, amit én elképzeltem.) remegett a lábam meg a szívem is a boldogságtól, csak nézegettük őt, amíg engedték."

2012. ápr. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

valami csodát.

csak gyönyörködtünk egymásban, még sírni is csak később kezdtem, amikor kezdtem felfogni, hogy új élet született.

2012. ápr. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Mivel az ikreim koraszülöttek voltak, így nekem heteket kellett várnom rá, hogy a kezembe vehessem őket. Az "erősebbet" 2 hét után vehettem kézbe, a kisebbiket pedig 4 hetesen. Az első alkalmat soha nem felejtem el, mert már annyira vártam rá, hogy foghassam őket. (Addig csak az inkubátorban simogathattam őket.) Érdekes, talán erre is igaz, hogy ha az ember jobban "megszenved" érte, akkor jobban is tud örülni, mert a lányomnál, aki időre született olyan természetes volt, hogy felvehetem már pár órásan. Nem mintha neki nem örültem volna annyira (főleg, hogy ő volt az első), mégis egészen más volt.
2012. ápr. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!