Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Adnátok tippeket, tanácsokat?

Adnátok tippeket, tanácsokat?

Figyelt kérdés

Ma rendezem át az akváriumot és szeretnék tanácsokat kérni,hogy hogyan csináljam,és utána mit tegyek.

Hallottam az is hogy átrendezés után ne világítsak 1 napig. Ha átrendeztem,benne vannak a növények,rögtön önthetek Profito-t és Carbo-t vagy várjak vele pár napot míg elkezdem önteni?


2012. jún. 6. 14:15
 1/3 anonim ***** válasza:

A legjobb tanács ilyenkor az, hogy vigyázz a szűrőbacikra! A szűrőt ne kapcsold ki túl sokáig, ha tudod egy vödörnyi akváriumvízben járasd, amíg rendezel. Az alzatot se nagyon mosd át, és amennyi vizet csak tudsz, ments meg!


A berendezés a te saját ízlésed legyen, keress képeket és onnan is meríthetsz ötletet, mi nem tudjuk neked megmondani, milyen legyen :)


Csak akkor ne világíts egy napig, ha teljesen újrakezded az egészet. Használt akváriumvízzel és bejáratott szűrővel nyugodtan folytathatod úgy, ahogy korábban. Ugyanez igaz a profitora és carbora is.

2012. jún. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igazából ha sikerül legalább 50-80% vizet a régiből megmenteni, meg a szűrőt végig járatni, akkor ez az újrarendezés sem lesz más, mint egy heti részleges vízcsere. Az, hogy hogyan vannak elrendezve a növények meg a tereptárgyak, nincs befolyással a biológiai egyensúlyra.
2012. jún. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ja meg még annyi, hogy esetleg akkor ne világíts, ha a halakat megviselte a rendezkedés. Nem tudom, hogy ki szeded-e őket vagy sem, de ha ide oda pakolgatod őket, akkor eléggé stresszesek lesznek, és akkor tényleg jobb, ha egy ideig biztonságos sötétben vannak.
2012. jún. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!