Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tanácsokat, Tippeket, Tapaszta...

Tanácsokat, Tippeket, Tapasztalatokat szeretnék kérni szuka kutya ivartalanitásánál?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy 1 nappal az ivartalanitás előtt nem szabad ennie,aminek tudtam utánanéztem a neten de elég kevés cikket találtam arról,hogy a ivartalanitott kutyák gazdiai mit mondanak az ivartalanitásról.Szeretnék jó és rossz tapasztalatokat hallani,de inkább jókat :D

Azt hallotam hogy kedvetlen lesz a kutya ivartalanitás után,ez igaz?és mennyire kedvetlen?visszatér majd a kedve?...meg stb.

Bármi ami eszetekbe jut kérlek mondjátok el az ivartalanitás körülményeiről.

Köszi!


2009. nov. 28. 16:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A miénk nem lett kedvtelen, nem tűnt fel változás a kedélyállapotán. Igaz ez nem csak ivartalanításra igaz, de az a tölcsér amit raknak a fejére nagyon felsérti a nyakát úgyhogy ajánlom hogy vmivel párnázd ki.
2009. nov. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk muszáj volt megműttetni, mert vettünk egy másik kutyát, kant, és nem akartunk kicsiket. Volt a fog.gátló injekció, de azt huzamosabb ideig nem lehet alkalmazni, káros a kutyának. Maradtunk a műtétnél. A kutyánknak semmi baja nem volt. Nem volt kedvetlen, semmit nem változott a viselkedése. A hasán lévő seb begyógyult elég hamar. Ami zavarta,az a gallér volt, de felügyelet alatt mindig levettük róla. Éjszakára viszont visszatettük, ne kaparja/rágja ki a varratot. Egyébként a műtött kutyák nyugodtabbak, mivel a hormonok nem dolgoznak benne, elvileg tovább is élnek, és kevésbé hajlamosak a rákosmegbetegedésekre. Káros hatása nincs. És az is tévhit, hogy egyet legalább kell fialnia a kutyának. Az állatorvosunk szépen elmagyarázott mindent. Mindennél jobban szeretjük a kutyáinkat, nem tennénk ki semmilyen kellemetlenségnek. Szóval ha más megoldás nincs, akkor nyugodtan műttessétek meg, nem lesz semmi baja a kutyusnak.
2009. nov. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem voltak kedvetlenek én gallért sem adtam rájuk, a doki azt mondta csak akkor adjam, ha rágják a sabet. Ha kicsit nyalogatják az nem baj. 2 nap múlva már rohangáltak.
2009. nov. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is csak az előzőket tudnám ismételni, nekem is ivartalanítva vannak a kutyáim és csak jó dolgot tudok mondani!

Arra figyelj oda, hogy olyan orvost válassz, akinek nagy gyakorlata van az ivartalanításban.

2009. nov. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2009. nov. 28. 21:08
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt a "rosszkedvűséget" csak a gazdik fújják fel. Ritkán előfordul hogy a kutya 1-2 napig kicsit bambább mint szokott lenni, de ez se túl jellemző.
2009. dec. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!