Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Opálos víz, döglött hal. Mi...

RéPe kérdése:

Opálos víz, döglött hal. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Ma reggelre azt vettük észre, hogy opálos lett a víz, tetején ilyen apró fehér valamik úsztak, ahhoz tudom hasonlítani, mikor a leves tetején "megül" a zsír.. Aztán észrevettem, hogy az egyik guppi a növény levelei közt már nem él. Lehet, hogy már esetleg tegnap óta ott volt és azért lett opálos a víz? Vagy a víz miatt döglött meg a hal? 50l-es az akvárium, társas (sziffók, guppik, páncélos harcsák + egy algaevő, össz. 10 hal). Ha a döglött haltól lett ilyen a víz (max. tegnap óta lehetett ott, de szerintem észrevettem volna, ha tegnap már nem jön az etetéshez, szóval nem bomlott még vagy ilyesmi), nem áll fenn a veszély, hogy a többi hal megfertőzödik? Most lecseréltem a víz felét egyelőre.
2011. márc. 24. 11:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Milyen gyakran csinálsz részleges vízcserét?

Milyen a szűrőd? Milyen időközönként, mennyi időre kapcsolod ki?

Tudod-e, hogy a xiphonak 150 liter a minimum, az algaevőnek 100, a páncélos harcsák rajban érzik jól magukat?

2011. márc. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hetente ~10l-t, volt hogy eltelt 2 hét, de akkor a felét lecseréltem. Belső szűrő (Eheim, paramétereket ne kérdezz, az alján van a címke, nem látom), sose kapcsolom ki, csak vízcserénél. Igen tudom már, de ki nem dobom őket... idővel lehet, lesz egy nagyobb akvárium.
2011. márc. 24. 11:44
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ahha. Akkor amit tehetsz, hogy ne forduljon elő többé:

Jó minőségű kajával etess, ne szárított vackokkal és csak néha lemezessel, de nagyon keveset, ne érjen egy szem se az akvárium aljára!

Hetente legyen meg a 20 liter vízcsere, hiszen túl sokan vannak, több a bomlástermék, 10 liter nem elég. A csere mindig aljzatporszívózással történjen, hogy ne legyen benn annyi trutyi!

Próbáld meg legalább a xiphokat és az ancit elajándékozni, esetleg elcserélni, vagy gyűjtögess egy legalább 100 literes akváriumra!

2011. márc. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Mit értesz jó minőségű kaján? Néha lemezessel? Hát.. eddig azt ettek. Aljzatporszívóm nincs, csak házi készítésű, nem tudom a bolti mivel tud többet. A hagyományos "golyós" csőre lett kis tölcsérke szerkesztve.

HÁt el nem szeretném ajándékozni őket... :(, de megfontolom, amit írtál. Nem pénz, hanem hely kérdés a nagyobb akvárium.

Számomra még nem tiszta, hogy mitől lett opálos a víz? Igaz még csak 3 hónapja van akváriumunk, még ilyen sose lett/volt.

2011. márc. 24. 12:04
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor, etetés: A lemezes tápokból vannak jó minőségűek (JBL, Tetra, Sera), ezek alkalmasak arra, hogy mondjuk hetente egyszer-kétszer etess vele. Tápértékük van, tehát éhen nem halnak tőle a halak, de ezen kívül nulla. A rossz minőségűeknek (Panzi és társai) nincs tápértékük, ráadásul komoly fertőzésforrások lehetnek.

Ami a jó minőségű etetés: Fagyasztott vörös szúnyoglárva, artemia, cyclops, plankton, a guppik és xiphok számára reszelt spenót, az ancinak főtt uborka, borsó, répa, kukorica, csalán, saláta, lúdhúr, tök, cukkini, valamint mindenképpen kell valamilyen fa az akváriumba, annak a rágcsálása nélkül a rossz bélműködés miatt 20 év helyett max 5 évig él. Ezek annyiban jobbak a lemezes tápoknál, hogy tartalmaznak minden szükséges nyomelemet, ásványi anyagot és vitamint a számukra. A lemezes meg csak fehérjét, zsírt és műanyagot.


Arról, hogy szereted őket és nem akarod elajándékozni: oké, de ha szenvednek, akkor bölcsebben teszed, ha hagyod, hogy jó helyen éljenek. Nem sokkal nagyobb egy kétszer ekkora akvárium, van annak hely, csak akarni kell.

2011. márc. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ami közben kimaradt: Az elpusztult hal miatt is lehet opálos a víz, valamint 3 hónap alatt jócskán felgyülemlettek a bomlástermékek, elértek egy bizonyos szintet a vízcserék nem elegendő mennyisége miatt. Infuzoriumok is elszaporodhattak, ezekről találsz leírást a neten.

A talajporszívód tökéletes, nekem is ugyan olyan házi készítésű van, csak ne hanyagold a használatát!

2011. márc. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

És ezeket a főtt, reszelt cuccokat milyen formában adom? A lemezes egyébként Sera. + van még itthon szárított vízibolha, de még nem bontottam ki. Azt nem látom a felsorolásodban... (?)

Jólvan, jólvan! Lesz egy nagyobb akvárium.

2011. márc. 24. 12:34
 8/13 anonim ***** válasza:

A szárított vízibolha maradjon felbontatlan, esetleg ha vannak a közelben tyúkok, szívesen megeszik. Az egyik legrosszabb, legveszélyesebb "kaja".

A zöldségeket úgy szoktam adni az ancinak, hogy levágok például egy vékony szelet ubit, beteszem egy csészébe kevés vízzel a mikróba, 1 perc után teljesen puhára fő. Ezt persze gázon is meg lehet csinálni. A borsónak is elég ennyi, egy szemet szoktam bedobni. A répát például tovább kell főzni, azt gázon szoktam, mert az negyed órát is rotyoghat. Kevés kell, és egyszerre csak egy dolog, mikor mi van itthon. Ami 3 óra alatt nem fogy el, azt kiveszem.

De lehet így is csinálni:

[link]

A guppiknak és xiphoknak ugyan úgy, mint a linken, csak nem kell zselatin. Tehát megfő, ledarálom rúdmixerrel, lefagyasztom és lehet belőle kis csipeteket adni.


Ami még fontos: az anci, ha nincs hozzászokva, először nem fogja ezeket enni. Dobd be, 3 óra múlva vedd ki. Aztán próbáld meg másnap, harmadnap. Ha egyszer rákap, meg sem fogja várni, míg leér, félúton rácuppan és nem engedi el.

2011. márc. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Hát... köszönöm a tanácsokat! A hozzátáplálásban már van gyakorlatom.. :))) bár még halakkal nem próbáltam, de szerintem menni fog. Köszi mindent!
2011. márc. 24. 15:47
 10/13 anonim ***** válasza:

Hozzátáplálás? Az mi?:)

Igazán nincs mit amúgy.

2011. márc. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!