Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » CO2-őt hogy tudok csinálni...

CO2-őt hogy tudok csinálni egyszerűen házilag?

Figyelt kérdés
Tudom. hogy sokan feltették már, én is sokat olvastam már ezt a kérdést akkor még nem érdekelt... De most hiába keresem nem találom. Ezért ha valaki lenne olyan kedves és leírná szépen hogy hogy kell annak örülnék.:) Előre is köszi:)
2012. jún. 8. 14:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
7%
Folyamatosan csinálod, úgy hívják kilégzés.
2012. jún. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
10%
Lélegzel...
2012. jún. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
2012. jún. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Érdemes hozzá egy beoldó diffúzort csinálni.

http://www.youtube.com/results?search_query=co2+diffuser+diy..

2012. jún. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Ha házilag akarod csinálni mindenképpen vegyél hozzá CO2 telítettség mérőt, mert egyébként nem tudod szabályozni és mérni, hogy mennyi kerüljön a vízbe és nagyon könnyen kinyírhatod tuladagolással a halakat és növényeket. Ez a jelzőmatrica 3000Ft körül van.


Én oldott CO2-t használok, ahhoz nem kell ez a CO2 szint mérő, mert meg van szbva, h mennyi vízhez naponta mennyit kell adagolni. 1200 körül vettem és 2-3 hónapig elég. Ha kicsi az akváriumod, sokkal jobban megéri, mint a házi diffúzorral szenvedni, plusz az fel is robbanhat túlnyomás esetén. (ismerőssel megtörtént)


Ja és a kisállatkereskedésekben is oldatot használnak, legalábbis ahova én járok, nem véletlenül, ez az egyik legolcsóbb és legkockázatmentesebb módszer.

2012. jún. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Ha nem értesz a dologhoz minek szólsz bele?-.- Szánalmas...

Utolsó 3nak köszönöm.:)

Utolsó szerintem ha lesz olyan tablettát veszek... Köszi a tippet, nem nagy az akvárium 80liter:D De ha valahol látok petpalackot meg olyan cuccokat amik kellenek hozzá majd megcsinálom:)

2012. jún. 8. 21:05
 7/16 anonim ***** válasza:

A tablettás nem valami jó, ugyanúgy kéne hozzá beoldó, nehezen szabályozható...

Ha készen veszel, akkor easy carbo-t vegyél, az jobb. Minden nap adagolhatsz egy kicsit.

De az élesztőset is megcsinálhatod ettől, végülis ezért a hobbink, hogy ilyeneket csináljunk. :)

2012. jún. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

easy carbo Baromi jó! Esküszöm a legnagyobb találmány a hét zenés kvarcóra óta. Csak számold ki minden hónapban meg kell venned azt az 1600-1800-(néhol 2000) FT ért. 60 ezer körül már újratölthetős palackos co2 rendszert tudsz magadnak venni. Vagy ami emberbarátibb az az ISTA Co2 készlet eldobható 95g os palackkal. "Csak" 18 ezer. Egy évig nem veszel karbo lötyit, és spórolsz a bagón is akkor megvan.

Tablettát nem ajánlom. TE. Amilyen undorító lett tőle a víz. Mikor először belekevertem az volt az érzésem valamit elrontottam. Mikor másodszor, akkor annyira megsajnáltam a halakat, hogy majdnem helyet cseréltem velük. És még adagoljam is? Örültem ha végre letisztult 2-3 nap alatt. Olyankor jött volna át valami szomszéd, vagy ismerős..... Szégyelltem volna magam. Viszont a növényeken látszódott javulás. Figyelj csak. Azt tudom mondani hogy érdemes vele foglalkozni, gondolkozz, agyalj a dolgon, nem tudom műszakilag mennyire vagy toppon, de vannak jobb megoldások is az élesztősön kívül Pl amit a rajzon linkelt valaki kedvesen neked, azon le van írva a zselés típusváltozata is, az sem bonyolult, és valamennyire szabályzottabb a co2. Az általam csinált co palack egy speciális eset, munkámból kifolyólag "hulladék" anyagokból megtudtam csinálni, így szó se róla több, viszont egy remek példa hogy hogyan kell továbbgondolni egy kézenfekvő megoldást.

Pl írtad hogy ha majd lesz pet palack, meg majd meglátod valahol a hozzávalókat... Nem lesz egyik akvarisztika falán sem hogy te "kölök" ezt vedd meg mert ebből lesz majd neked élesztős co2. Venni kell egy porlasztókövet, egy diffúzort, 3-4 méter levegőztető tömlőt, ásványvizet meg nem hiszem hogy nem iszol. (és akkor itt azt is elmondtam hogy a tabit mivel tudod kiváltani.)

2012. jún. 9. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Értem... Ugy kezdem hogy kicsit érthetőbb legyen. Na szóval, nekem nincsen CO2-őt igénylő növényem, ill van egy amit tp-n vettem és azt mondták hogy nem igényel de most olvastam utána és kiderült hogy még is... Ezért az egy növényért nem akarok venni 60.000ftért rendes co2 berendezést... Megértitek? Ezért gondoltam a tablettát hetente beteszek egyet és kész, a növényeknek is jó nekem is. Nem annyira sürgős a dolog szóval... Egyébként nem vagyok nagy zseni ezen a téren:D Még ezt az élesztős módszert se nagyon értem, de már rájöttem hogyan kell, csak PET palackot még nem tudom honnan szerzek. Köszi a hozzászólásokat.:)
2012. jún. 9. 11:53
 10/16 A kérdező kommentje:
gondolom megértitek*
2012. jún. 9. 11:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!