Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az alga a sok fényt szereti...

Az alga a sok fényt szereti vagy azt, ha alig van világítás?

Figyelt kérdés
alga, akvarisztika
2012. jún. 9. 06:20
 1/6 anonim ***** válasza:
a sok fényt
2012. jún. 9. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Általában a sokat.

De a legtöbbször nem ezen múlik a dolog. 600millió év alatt annyi mutációjuk megjelent, hogy gyakorlatilag nincs az az (élhető) víz, bármilyen paraméterekkel, ami valamelyik alga fajtának ne lenne pont ideális.

A barna alga pl kimondottan sötét helyeken is nő!

Sokak szerint a kevés fénytől terjednek, szerintem nem, de tény, hogy a kevés, rossz minőségű fény elősegíti a szaporodásukat.

2012. jún. 9. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Gömbmohákat bedobáltam vödörbe, másfél méterre fölötte világított egy lámpa, nem tápoztam őket és alig kaptak fényt. Vizet 2 hetente cseréltem és néha megforgattam őket. A vödör tiszta, a mohák meg szép zöldek. De a gömbmoha algából van, tehát úgy látszik hogy más féle alga már nem akart megélni mellette.
2012. jún. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Platypus ***** válasza:

Az alga elsősorban a vízben az ammóniát szereti. Minél több az ammónia, annál kevesebb fény is elég az algainvázióhoz. Erős fényen tökéletes vízminőséget kell fenntartani az algamentességhez. Ezen kívül az UV és az IR fényt is nagyon szeretik az algák, ezt elsősorban a napfényből vagy az öreg fénycsövekből kapnak.

De az alapvető fontosságú dolog a vízminőség. Ha nagyon rossz a vízminőség, akkor a töksötét akváriumban is képesek burjánzani egyes algatípusok.

2012. jún. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
kösz a segítségeteket!
2012. jún. 9. 11:15
 6/6 YourDestiny ***** válasza:
A barna alga a gyenge világítást, de a legtöbb az erős fényt. Ha rossz a vízminőség, akkor ott nőlhet minden. A legrosszabb, ami történhet, az ecsetalga.
2012. jún. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!