Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az akváriumomban idővel...

Az akváriumomban idővel belepte a köveket és a szőlőágakat az alga. De ez a vastag féle. A víz tiszta meg a halak is jól vannak, de ennek az algának az eltávolítására 3 almacsiga elég?

Figyelt kérdés
Az akvárium 30 literes, ebből kifolyólag nincs "sok" tisztítandó terület. Tapogatós harcsát nem akarok, mert nagy kulagép:D
2012. jún. 8. 10:22
 1/8 Treská ***** válasza:

Ez alapján nem tom hogy milyen az algád, de nézd meg ezt az oldalt, itt fent vannak az alga fajták és a kezelések ;)


[link]

2012. jún. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ami bemegy, az ki is jön, a csigák ugyanolyan kulagépek.

De valamit biztosan segítenek, ha nem is tisztítják makulátlanra az akváriumot.

2012. jún. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Platypus ***** válasza:
30 literes akváriumba nemhogy az algaevő harcsa, de az almacsiga is túl nagy. Képes akkorára megnőni, mint egy kisgyerek ökle. Nem írtad, milyen halaid vannak, de könnyen lehet már így is túltelepítve. Ha nincs, akkor valami kisméretű csigát nézzél inkább, pl. a zebracsiga még hatékonyabb is az algairtásban.
2012. jún. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
hát nem pont almacsigát akarok, csak az jutott az eszembe:D... természetesen nyitott vagyok minden megoldásra. Túltelepítésről szó sincs, nem vagyok kisgyerek hogy jaj mégegyet lééécccii anyuuuu... szoval:D értitek
2012. jún. 8. 12:07
 5/8 kezdo akvarista ***** válasza:
0%
nekem 20 literes akvariumom is van es benne van egy algaevo harcsa es az letisztit minden algat szerintem vegyel egy algaevoharcsat
2012. jún. 9. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem pedig te se kínozd 20 literben azt a harcsát.
2012. jún. 9. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem a 20 literesembe zöld göndörhajú algám van spilky csigával együtt :)
2012. jún. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
20-30 literes akvárium? úristen..betiltanám ezeknek a forgalmazását is.. még növényeknek is kicsit nem hogy halaknak..
2013. okt. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!