Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 15 literes akváriumban jó...

15 literes akváriumban jó ötlet tartani egy nagy hím bettát, és mellé mondjuk két mézgurámit, vagy törpegurámit?

Figyelt kérdés
Nem csipkedik le a betta úszóit?
2009. júl. 3. 06:34
 1/5 anonim ***** válasza:
15 literesbe nem jó ötlet!!!!!
2009. júl. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Salx Narval ***** válasza:
100%
50Liter alatt ne tarts gurámit.Amúgy minden gurámi hím keményen védi a fészkét.Párzási időn túl, nem bántják a többi halat.Figyelembe kell venni gurámi tartásakor, hogy a fészket 20cm-re megközelítő halakat keményen megtépi üldözi,ez a bettára is igaz. Ha nincs elég hely a többi halnak, elkerülhetetlen a konfliktus.Ilyenkor még az ember kezét is támadja.Én a bettámat sem tartanám 50Liter alatt és társnak 1-2 lányt tennék hozzá.Pár nélkül mindegyik fajta veszélytelen,békés hal.Ha nem szeretnél lányt tartani, akkor a 15 Litert figyelembe véve, apró testű rajhalakat ajánlanék.
2009. júl. 3. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De azt olvastam hogy a betta sem igényel nagy aksit,és a mézgurámi sem.Meg alapból is csak 4 cm hosszú.Ha a centikre számolok egy litert,akkor a két mézgurámi 8 liter a betta meg 6 és az pont 14 liter...
2009. júl. 3. 08:26
 4/5 Salx Narval ***** válasza:
100%
Más kérdés,hogy lehet e vagy ,hogy mi az optimális.Tartanak bettát 3Liters üvegben is.És él.Ne csak egy véleményt olvass el.Én csak azt tudom javasolni, amit én a tapasztalataim alapján jónak ítélek.Ha mindenképp ragaszkodsz ehhez a párosításhoz, akkor a gurámikból azonos neműeket válasz.Mint már írtam, békés hal mid a kettő, gond csak párzási időben van.A Literre való számítás nem azt jelenti, hogy van 1db 4cm-es halam akkor azt, ha van levegőztetőm, elég egy két literes üvegben tartani.Figyelembe kell venni az adott hal mozgásigényét is.Lehet ,hogy elég a 2 liter víz a részére , de egy 100 literes akváriumban és nem egy két literes üvegben.Ne érts félre nem kioktatni szeretnélek, csak szeretném ha, megértenéd, hogy miről beszélek.
2009. júl. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én egy darab bettát ajánlanék bele, esetleg 2 nőstényt. A hím betta 50 cmes körzetben védelmezi a területét, szerintem ha beraksz egy gurámit is, kinyírják egymást. Én külön tartom a hím bettámat, mert 54 literes akváriumban az összes halnak megy neki.
2009. júl. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!