Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen algaevő élőlényt...

Milyen algaevő élőlényt tartsak az akváriumban ami nem bántja a többi élőlényt és a növényeket sem és még az aljzatot is takarítja?

Figyelt kérdés

2012. jún. 11. 07:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Hány literbe, milyen halak mellé, milyen vízbe (csapvíz/lágyított) ?
2012. jún. 11. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
100 l megközelítőleg csapvíz guppik mellé
2012. jún. 11. 07:09
 3/8 A kérdező kommentje:
ja és vannak növények is pl mohák
2012. jún. 11. 07:09
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha hatékony algaevő kell, akkor 2-3 db sziámi ormányos márna, vagy 6-8 db törpe szívóharcsa.


Az aljzatot egy hal sem takarítja. van, amelyik turkál benne, kiszedi az ételmaradékokat, de az is ugyanúgy ürít, tehát azt, hogy takarítja az akváriumot max rá lehet fogni, de nem teljesen igaz.

Ha turkálós hal kell, akkor ahhoz olyan aljzat is kell, kicsi, 1-2 mmes gömbölyű szemű aljzat.

Ilyen halak: Páncélos harcsák, csík félék. (utóbbiak szinte mindegyik fajtája elég helyigényes, szóval inkább páncélos harcsa.)

Viszont ezek nem esznek algát.

2012. jún. 11. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Platypus ***** válasza:

A sziámi ormányos márnához azért hozzá kell tenni, hogy nagyra nő, így csak fiatalon fér el 100 literben. Ezért mindenki fiatal halakat tart, az időseknek meg alig lehet helyet találni.

Az algázó géb és a zebracsiga is hatékony algapusztítók.

2012. jún. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Treská ***** válasza:

Javaslom ezt a növényt: [link]


nekem bevált algák ellen

2012. jún. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Arra az algázó gébre már kíváncsi lennék, mert még nem láttam olyat. Tudom van a vadonba, majd megnézem.


Nekem csak törpeszívóharcsák vannak, meg mindenféle csigák, hát spilky, nemtudom mennyire eszi az algát, az csak kicsit, a zebracsiga jobban eszi, de azokat sikerült megölnöm lágy vízzel, vagyis egy még van de szegény kilukadt. Csapvízbe viszont jók.

2012. jún. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Amano garnéla vagy oto
2016. ápr. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!