Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Aranyhalat lehet tubifexxel...

Aranyhalat lehet tubifexxel etetni?

Figyelt kérdés
Kezdő aranyhaltartó vagyok, lemezes tápot és szárított szúnyoglárvát meg vízibolhát kaptak eddig, még nem kezdtem el élő táppal etetni őket, tudom nem tesz jót nekik a száraz táp, nem nagy az aranyhalnak a tubifex?
2012. jún. 12. 00:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de nagyon rosszul kezdted. Szárított táppal tilos halat etetni.

Az aranyhalaknak kevés fehérje kell, tehát nem ezeket kellene kapniuk többnyire.

Kellene egy minőségi aranyhaltáp (Pl. Sera, Aquatic nature, JBL). Ez mehet hetente kétszer.

Hetente négyszer pedig egy mix forrázott spenótból, csalánból, pitypangból, borsóból, répából, kukoricából, kevés fagyasztott kajával (a tubi is jó pár nap koplaltatás után). Ezeket fagyasztva tárolhatod.


Valamint aranyhalat 150 liter alatt tartani tilos (a kicsiknek 100 liter elmegy egy ideig). A szűrés nagyon fontos, ajánlott egy jó nagy külső szűrő, mert hatalmasra nőnek és rengeteget ürítenek.

2012. jún. 12. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
az akvárium méretével és berendezésével nincs gond, mindenből megvan a megfelelő méret, csak a kaja az amiben még nem vagyok biztos hogy miből mennyit és hogyan:) de köszönöm a segítséget!
2012. jún. 12. 00:53
 3/3 kzs ***** válasza:

Tubifex, szárított szúnyoglárva és vizibolha... na ezeket kapásból lődd ki! Vagyis ne etess ilyenekkel.


Aranyhalnak minőségi ARANYHALTÁPOK kellenek (Sera goldy, Tropical Goldfish color, stb.), mivel speciális, csak nekik való tápokat igényelnek.


Természetesen nyugodtan lehet nekik adni azt a mixet, amit Murr javasolt: ez teljesen jó.

2012. jún. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!