Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Betegség lehet?

Betegség lehet?

Figyelt kérdés
Az aranyhalamnak (fátyolos úszós) az úszója nem "csak" narancssárga. Piros "erezetes". Ez betegségre utal, vagy ez normális?

2012. jún. 12. 14:27
 1/7 anonim ***** válasza:

A vörös csíkok a koszos víz és az ammóniamérgezés jelei lehetnek, de ha az ammónia szint rendben van (teszeld!!), akkor akár még vérmérgezés is lehet. Egy egy bakteriális fertőzés (bár szerintem vírusos is van belőle, de azt ne kívánd, majdnem gyógyíthatatlan), amit a rossz vízminőség, úszórothadás vagy bármilyen más betegség is okozhat. Előrehaladott állapotban a halakon ez a vörösség megjelenhet a szemek és a kopoltyúk körül, elveszthetik az étvágyukat. Általában letargiával jár, úgyhogy figyeld a halad viselkedését.


A vérmérgezés komoly, gyors lefolyású betegség. Fertőző is, szóval készülj fel a halad karanténozására, ha másokkal tartod együtt. Erős antibiotikumokkal lehet gyógyítani, meg azt hiszem van rá gyógytáp is, de ezt esetleg állatorvostól kérdezd, szerintem antibiotikumot is csak ő tud adni neked.

2012. jún. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A szeme és a kopoltyúja rendben van, nem piros, csak a farka. Szokott kis időkre "leállni" de én azt hittem, csak pihen, az nem lehet? Mert egyébként meg virgonc, úszkál egyik sarokból a másikba, össze-vissza, nem mondható el róla, hogy szomorú lenne. Most éppen külön akváriumba van, mert halpenészes, kezelés alatt áll, és ebben az akváriumban meg még nem is láttam leállni.
2012. jún. 12. 17:35
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát a halpenész mellett simán kaphatott másodlagos fertőzést. Valami nagyon nincs rendben az akváriumoddal.


Leírnád a tartási körülményeket? (akvárium méret, szűrő, többi hal, vízcserék stb.)

2012. jún. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Azért halpenészes, mert volt neki régebben, csak ezek szerint nem lett rendesen kikezelve és visszaesett. Az akvárium 55l-es, és rajta kívül még egy kis fekete teleszkópszemű van (mondjuk ő is még csak 2 éves körül van,t tehát még kicsi), és egy fiatal anci (most vettem 2 hete, tehát még ő is apró). A szűrő Atman márkájú, 6,0 W-os, 300 l/h.Egy nagyobb levelű növény van benne (nyilván ha jól emlékszem akkor vizi hibiszkusz, vagy hasonló neve lehet), és egy vékony levelű növény.
2012. jún. 12. 18:01
 5/7 A kérdező kommentje:
Vízcserét igyekszem annyiszor megelyteni, amikor időm engedi (3 hetente biztos van cserélve). 50%-os cserét csinálok, ártézi vizet használok, nem csapvizet.
2012. jún. 12. 18:03
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát... hiába kicsik a halak, nem elég nekik ekkora akvárium. Nekem is van egy 54 literesem, de el nem tudnék képzelni benne 2 aranyhalat.


A szűrő is kicsi ekkora akváriumba, minimum 500 liter/órás kellene.


Minél előbb szerezz nekik egy minimum 150 literes akváriumot, mert pár hónapon belül el fognak pusztulni. A halpenész meg nem azért jött ki rajta, mert korábban nem lett kikezelve, hanem mert nagyon rosszak a tartási körülmények, gondolom a víz is tele van méreganyagokkal.


Vízcserét ilyen kis akváriumban ráadásul minden héten meg kell ejteni, nem akkor, amikor időd engedi.

2012. jún. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem értem. Megnézheti bárki a halak igényeit, elég beírni google-ba:

[link]

Ez az első találat, már itt is le van írva egyértelműen, hogy 200 liter.

A halak szenvednek, penészesek, meg rothad az úszójuk, a gondos gazdik pedig nem képesek összekötni a két dolgot?


Ne haragudj, tudom ismét átcsapok a bunkó stílusba (néha csinálok ilyet), de ezt én tényleg nem értem.

Ekkora helyen tartani őket állatkínzás, nem csoda, hogy folyamatosan visszatérő betegségekkel küzdesz. Normális életkörülményeket kellene nekik biztosítani és akkor nem lenne ennyi probléma.


Bocs mégegyszer a stílusért, biztosan van mentséged a dologra, csak azért ne legyünk már lusták 1-2 órát olvasásra szánni és megismerni a kedvenceinket...

2012. jún. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!