Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik a legjobb egy 112...

Melyik a legjobb egy 112 literes akváriumba?

Figyelt kérdés
Belső vagy külső szűrő? És melyik márka ami jól bevált és könnyen használható?
2012. jún. 16. 19:28
 1/8 anonim ***** válasza:

Igazából az az ideális, ha mindkettőt használod. Egy erősebb belsőt mechanikai szűrésre, egy gyengébb de nagy tartályú külsőt pedig biológiaira.

Bevált márkák például: eheim, tetratec, atman, jbl

2012. jún. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És márkán belül melyik lehet a legjobb ezekre? :) bocsi a sok kérdésért , csak a legjobbat akarom a halaknak :)
2012. jún. 16. 21:54
 3/8 bamboochatheone ***** válasza:
Atman 3336. Nekem két hete van benne és a legjobb választás amit 112-be tehetsz. Árban is jó meg a gyári töltet sem annyira gyér. AquaDepo-ban akciós.
2012. jún. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Tényleg jó az Atman külső.

Mondjuk én biztosan házilag csinálnék/csinálok szűrőt, árban verhetetlen. Ugyanekkora teljesítmény alá nyugodtan elfér egy 20 literes tartály. PVC csőből szinte ingyen megvan. Egy Atman At-304 vízpumpa 3200 Ft (akvariumplus). A maradékot pedig el lehet költeni minőségi szűrőanyagokra, mondjuk 5 liter siporaxra meg 15 liter szivacsra, krumpliszsákra, lávakőre. Akár havonta lehet töltögetni, ahogy pénze van az embernek. Persze nem mindenki tud/szeret barkácsolni, de ha benned megvan a kedv, akkor ennél jobbat nem tehetsz.

2012. jún. 16. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 YourDestiny ***** válasza:
Jó az Atman, az Aquadepo-n most tényleg ajándék ez a szűrő. Én a Tetrát preferálom, minőségibb, viszont drágább. Az Eheim jó, viszont én úgy gondolom, hogy erősen megfizettetik a márkanevet, talán túlzottan is. Egy 700-800 literes külső szűrővel nem lesz szükség belsőre. Csak belsővel közel lehetetlen megszűrni.
2012. jún. 17. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 YourDestiny ***** válasza:

Válaszd ezt:


[link]


A baktomax jó mechanikaira, a lávakő mellé pedig vegyél egy liter Siporaxot. Én személy szerint a lávakövet is cserélném. Jól működhet, viszont túlzottan fojt, ugyanígy a perlonvatta is.

2012. jún. 17. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem egy Atman 3335-ös volt benne, és mellette egy belső szűrő, de algásodott a cucc. Jó ez növényes, ebbe erős szűrés kell. Azért volt ez az atman benne, mert ezt barátomtól örököltem. De elegem lett belőle és csináltam mellé 50 literes szűrőakváriumot amibe legalább 6x annyi szűrőanyag fér. Hát túl is méreteztem, habár nem pakoltam tele szűrőanyagokkal, de kiiktattam az atmant és a belső szűrőt és most tisztább a vizem és semmi alga nincs benne.


Van egy másik atmanom is, ugyanilyen ami meg a 70 literest szűri, más nincs is benne, de ahhoz jó.

Azért van ebből kettő, mert ezelőtt 2-3 évvel ezeket vettük karácsonyra barátommal magunknak. Csak aztán barátom megunta a saját akváriumát és így mind a kettő külső szűrő az enyém lett, meg az akváriuma is :)

2012. jún. 17. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!!
2012. jún. 17. 09:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!