Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 2 fiu guppi 1 fekete molly,1...

Juhász Cili kérdése:

2 fiu guppi 1 fekete molly,1 vitorláshal mellé agaevöt mit lehet tenni 25 literesbe?

Figyelt kérdés
az algaevö,kisméretü?
2012. jún. 17. 08:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Semmilyen algaevő halat nem tudsz betenni hozzájuk.

Ha majd ezek kipusztulnak, (rövidesen) akkor a zebra csigát ajánlanám.

2012. jún. 17. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 kzs ***** válasza:

Teljesen igaza van az előbbi válaszadónak.

Ez az akváriumméret nevetségesen kicsi, haltartásra abszolút alkalmatlan. Semmilyen halat nem tarthatsz benne, maximum arra jó, hogy plattit és guppit szülessz benne.


Nézz utána, hogy egy vitorláshal mekkora akváriumot igényel! (25 literben ki se tud fejlődni, csökött és kicsi marad, a végén pedig elpusztul. A vitoláshalak párválasztó állatok, legalább 6 db kell belőlük, egy 300 literes akváriumba. Érted? 300 liter!)


Azonkívül fekete mollyt nem szokak vitorláshal mellé tenni, mert csipkedőssé válhat. Szóval nem!

2012. jún. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
48%

Én már nembirom ezeket...:)

-.-"""""

2012. jún. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
én se
2012. jún. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
akkor a boltba miért adták egy helyen vettem az akváriumot és késöbb a halakat én a vitorlást nem is mertem gondolni mert előtte utána néztem , a vitorlás 2 hete van nálam de már sokat nött. a 2 guppi sokat játszik. a mollit sajnálom mert egyedül van vagy nem baj?
2012. jún. 17. 12:34
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha előtte utánanéztél, akkor miért vetted meg?

[link]

[link]


Egy 25 literes akvárium mérete 40x25x25 cm

Egy kifejlett vitorlás mérete 10x30 cm!

Oké, hogy megfordulni sem tud benne, de még ki is lóg. Vagy úgy gondoltad, hogy fejjel lefelé belenyomod, mind uborkát a befőttesüvegbe és hejj de jó lesz neki?


És miért az eladóra hallgatsz? Látta, hogy teljesen buta vagy és alig van pénzed, hát ezeket sózta rád. Jól is tette, csak a halakat sajnálom...

2012. jún. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A mollyt pedig jelenleg nem érdekli, hogy egyedül van. Nagyobb baj az, hogy megrázóan kicsi helyre van benyomorítva, szenved és döglődik. A szociális kapcsolatokra való igény kielégítése előtt az alapvető létfunkciókra kellene koncentrálni...
2012. jún. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Platypus ***** válasza:

Ezek után nem csoda, hogy az a nitrit meg a nitrátteszted sokat mutat...

Abból a pénzből, amit a drága tesztkészletre, nitrivecre, toxivecre költöttél, vehettél volna egy normális akváriumot, amiben legalább guppit tudnál tartani állatkínzás nélkül. A vitorlás és a molly már nagyobb helyet és befektetést igényelnek, ha nem akarod őket kínozni. Nézz fel az akvarista.hu-ra, ott van egy adag ingyenes webkönyv, azokat olvasd el. És ha már ott vagy, meg is hirdetheted ingyen elvihetőnek szerencsétlen vitorláshalat és mollit.

2012. jún. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
67%

"Én már nembirom ezeket...:)... én se... " akkor miért vagytok itt éjjel nappal, és miért ugrotok neki mindenkinek minden kérdésre??? Mert valószínűleg nem találtok magatoknak jobb szórakozást, az életben nincs aki szóba álljon veletek, itt meg lehet ugatni arc és név nélkül... Akkora arcotok van, hogy autóval 3 nap alatt lehet körbeutazni... Gondolom profi akvaristaként születtetek...,de itt általában halandó emberek tesznek fel kérdést, akiknek lehet normálisan is válaszolni (és az "ez volt már olvass vissza" helyett is egyszerűbb lenne, ha átugranátok a kérdést,minthogy letépitek az ember fejét...):

Kedves kérdező! A 25 literes akvárium nagyon kicsi. A vitorláshalnak legalább 200-250 literes akvárium kellene, a mollynak is legalább 150-160 literes, a guppinak 80-100 literes. Ha van lehetőséged, cseréld le, ha nincs akkor próbáld meg eladni/elajándékozni a halakat. Törvény szerint 30 liternél kisebb akváriumban gerinces állatot nem szabad tartani, ha nincs lehetőséged nagyobb akváriumot üzemeltetni, ebben a 25 literesben csigákat, garnélákat (törpe 2-3 centiseket) lenne érdemes megpróbálni. Nézz körül a diszhal.info és akvafarm.h weboldalakon, itt jó leírásokat találsz. Fontos, hogy megfelelő levegőztetőt, és szűrőt tegyél az akváriumba. Érdemes élő növényeket telepíteni, mert a műnövények nemcsak hogy nem szépek, de nem is érnek semmit. A kis akvárium hátránya, hogy nehéz benne egyensúlyt fenntartani, nagyobb (100-120 literes körüli) akváriumban kezdőként kicsit talán könnyebb elkezdeni. Amit pedig a kereskedő mondott: sajnos sok olyan kereskedő van, akinek nem számít, hogy élőlényeket ad el, a lényeg a bevétel, főként plázákban lehet ilyen (és általában fiatal) eladókkal találkozni. Mielőtt belevágsz, érdemes egy könyvtárból kivenni elolvasni akvarisztikával foglalkozó könyveket, aztán megnézni a fentebb említett webodalakat (technikailag sokat fejlődött a világ). Kis méretű akváriumba törpe szívóharcsát (Otocinclus affinis) érdemes tartani, de ez rajhal, tehát legalább 6-ot illik berakni az akváriumba. Lehet kapni akváriumszetteket, egy 60 literes körüliben a 6 törpe szívóharcsa 6 amanda lazaccal, vagy törpefogaspontyocskával, esetleg endler guppival (bár ez szaporodik, és az utódokkal együtt hamar kicsi lehet az akvárium) vagy törpe razbóra valamelyik fajával már tartható.

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2012. jún. 18. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
akvárium szettet vettem sajna nem néztem elötte körül a nagyságok miatt.a kereskedő pedig nem szolt rola hogy ez kicsi lesz.nem plázába vettem , 3 hete vettem a felszerelést és csak utána néztem a neten a hozzávalokat mert még arrol sem kaptam felvilágositást.egyenlöre nem tudom lecserélni esetleg a vitorlást probálom elajándékozni.talán a 3 halacska elfér egy ideig ebben, most 2 naponta részleges vizcserét csinálok tegnap már nem volt nitrit a vizben.használom a porszivot is.probálom a helyzethez mérten legjobban csinálni. köszönöm a hasznos választ
2012. jún. 19. 07:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!