Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen gyakran etessem a...

Milyen gyakran etessem a halakat az akvariumban? Es milyen gyakorisaggal tisztitsam? Tapasztalatok? Egy 60cm-es,67 literes akvariumrol van szo, kb.14 kishalam van

Figyelt kérdés
2009. júl. 5. 14:28
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A kishalat úgy érted, hogy most születtek, vagy a méretükre? Én naponta 1x etetem a halakat, mindig csak annyit szabad nekik adni, amit rögtön megesznek, mert a leülepedett kajamaradék bomlik, és pusztulnak tőle a halak. Nem szabad túletetni őket! Akár egy hétig is kibírják kaja nélkül. Egy héten egy nap nem szoktam nekik enni adni. Az etetős napokon variálom a kaját. Alap kaja a lemezes haltáp, és kapnak tubifexet, meg vízibolhát, szúnyoglárvát mindegyiket más nap. A tisztítás is függ attól, milyen halak vannak, mekkorák, mennyi van. Kb havonta, három hetente a víz negyedét mindenképpen ajánlatos lecserélni.
2009. júl. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Szia én 10 éve tartok halakat,én naponta 1x adok enni és 1 nap mindig kimarad egy héten (mindig Péntek)Az lenne a jó ha mindig egy időben lenne etetés.A mennyiség meg attól függ amennyit 5 perc alatt megesznek,a maradék csak szennyezi a vizet.A kajákat megpróbálom változatosan adni egyik nap lemezes,következő szunyoglárva,utána vizibolha,megint lemezes néha kapnak sórákot a lemezes tápokat is váltogatom ne legyen egyhangú a menüjük.
2009. júl. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!