Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Virágföld mehet akváriumba?

Virágföld mehet akváriumba?

Figyelt kérdés
virágföld aljzatnak megfelelő fedő kavicsréteggel mehet akváriumba, ha csak humusz? ez jó az akváriumi növényeknek?

2012. jún. 19. 16:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Esélytelen, hogy ne legyen tőle totál barna a vized. Már próbáltam :) Nem jó.
2012. jún. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
ha csak homok vagy kavics megy bele az jó a növényeknek?
2012. jún. 19. 16:41
 3/15 anonim ***** válasza:
jó, de akkor rakjál a gyökeréhez vlamilyen táptablettát, pl én szoktam panzi aquaplantot, vagy JBL tápgolyót.
2012. jún. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Akvaristán vannak fenn blogok erre irányuló kísérletekről. Ha csak egy sima mezei akváriumot szeretnél, intenzív fényigényű növények és co2 nélkül, akkor semmiképp nem ajánlom a próbálkozást.


Sima kavicsba mehetnek alacsony-közepes fényigényű növények a megfelelő világítással. E fölött pedig táptalajt kellene venned.

2012. jún. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
köszi a választ, pedig bíztam a virágföldben és az aquapalntot alárakjam,
2012. jún. 19. 16:48
 6/15 A kérdező kommentje:
ha viszont megveszem a táptalajt attól úgy fognak nőni mint a gomba vagy a mellé is kell valami extra?
2012. jún. 19. 16:53
 7/15 anonim ***** válasza:

Vizinövénnyel próbáltam halak nélkül, de nem akart elfogyni a barnaság 1 hónap után sem, hiába cseréltem vizet rajta óvatosan és hiába raktam a tetejére kavicsokat lezáró rétegnek. A növények nőttek benne, csak hülyén nézett ki az egész, hogy saras vízben vannak.


A halaknak meg árthat, mert a földben van minden. Műtrágya, fémionok, lehet meszes, lehet agyagos, vasoxidos, aluminiumoxidos, szilikátos... most így bármi lehet benne, még giliszta is :)

2012. jún. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ha ezt veszed, ez jó, hát néhány hónapig nem kell semmi bele, de aztán kifogy a tápanyag, és utána ebbe is kell rakni tápgolyókat.

[link]

2012. jún. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ez így nézett ki nálam

[link]

Most is van még ilyen talajom, csak másik akváriumba pakoltam mindent. Nőttek benne a növények jól.

2012. jún. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
hú ez szép! ez kizárólag növényes akvárium volt?
2012. jún. 19. 17:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!