Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hasvízkórt mivel lehet gyógyít...

Zsoka79 kérdése:

Hasvízkórt mivel lehet gyógyítani?

Figyelt kérdés
Valószínű hogy valamiért megfertőződtek a halaim.
2012. jún. 21. 23:13
 1/8 anonim ***** válasza:
én úgy tudom, hogy a hasvízkór járulékos betegség, ami a gyenge immunrendszerű halakat támadja meg, és nem fertőző. Ha tömegesen hasvízkórosak a halaid, akkor lehet hogy túleteted őket, és sok a szerves anyag a vízben. Én sera baktopur direktel, meg jbl ektol fluiddal próbálkoztam, de nem maradt meg a harcsám. (igaz már vagy 10 éves volt)
2012. jún. 21. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
sera bactour direct
2012. jún. 22. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Csak az marad meg, aminek nincs felpuffadva a hasa még nagyon. A többi kidurran :/
2012. jún. 22. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez nálam is volt amikor még tapasztalatlan voltam.Elöször azt hittem hogy terhes lett a tetrám de elvetettem a dolgot amikor csak hímet adtak(vagy is azt mondták)a lényeg hogy fertöző hisz baktériumokal terjed és csak a rossz élet körülménnyek hatására fordul elő.Ezt lehet adni nekem 4 éve bevált SERA cyprinopur
2012. jún. 22. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Platypus ***** válasza:

Létezik fertőző hasvízkór, vírusok okozzák. A vírusok láthatatlanok maradnak, viszont hazavágják az immunrendszert, így az egyébként ártalmatlan, mindig jelen lévő bacik megbetegítik a halakat. Erre a típusra az a jellemző, hogy rövid időn belül sorozatban betegednek meg a halak. Ha a rossz vízminőség vagy valami más tartási hiba gyengíti le a halakat, akkor hetente-havonta betegszik meg egy-egy hal.


A bactopur direct vagy az azonos hatóanyagú, olcsóbb aquafuran a bacik ellen jó, de a kialakult betegségen már nem segít, mivel a tüneteket a vesék károsodása okozza. Hiába irtja ki az ember a bacikat, ha azok már hazavágták a veséket. A tünetmentes és a nagyon kezdeti tüneteket mutató halakat lehet megmenteni gyógyszerezéssel, de az egésznek csak akkor van értelme, ha a fertőző formával találkozik az ember. A nem fertőzőnél az egyetlen működő módszer a vízminőség azonnali helyretétele. Ezt meg a gyógyszer kifejezetten meg is nehezíti, mert a szűrőbacikat is kiirtja.

2012. jún. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. A vízminőség szerintem rendben van, inkább túl és kevésbé változatosan etettem szegényeket.
2012. jún. 22. 13:40
 7/8 anonim ***** válasza:
ha túletetted, akkor a vízminőség nincs rendben
2012. jún. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy meggyógyíthatatlan :( Elpusztult benne egy hátonúszóm, meg egy nyolcsávos nyúllazacom :/
2012. aug. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!