Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan lehet "gyógyítani" a...

Hogyan lehet "gyógyítani" a ló csizma által kidörzsölt oldalát?

Figyelt kérdés

Nemrég vettem észre, hogy a lovam oldala, a csizma helyén ki van dörzsölve. Lenne pár kérdésem:

1. Hogyan tüntessem el?

2. Meg fog látszani a nyoma a későbbiekben?


Köszi előre is a NORMÁLIS válaszokat! :) 14/L


2012. márc. 13. 18:50
 1/6 anonim ***** válasza:

1:Lehet rá kenni hámosító kenőcsöt, az felgyorsítja a gyógyulást


2: Ha nem jár a csizmád akkor egy idő után nyoma sem marad, elmúlik magától

2012. márc. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2012. márc. 13. 18:53
 3/6 anonim ***** válasza:

Az enyémnél hevederhelyen volt szörkopás, raktam rá hámosítót, kicseréltem a hevedert, és tök hamar elmúlt.

Ne dörzsöld az oldalát, és akkor nem lesz kopott :)

2012. márc. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én azt vettem észre, hogy ha a bőrt is "leszeded", azaz pl nyereg feltöri, akkor visszanőhet még a szőr, sok lónak lett így fehér foltocskája itt-ott. Viszont nálunk is van ló, akinek kidörzsölődött az oldala a csizmánál, viszont csak a szőr jött le, a bőr nem is sérült meg, és nagyon lassan nő, egy picit lett csak kisebb, a szélén kezdett szőr nőni megint...
2012. márc. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
11%
A szőre visszanő, de neked javasolnám, hogy ülj vissza futószárra egy kis ülésjavításra néhány órát. Nem jó az a lovadnak - és nem a szőre miatt - hogy folyamatosan dörzsölöd az oldalát. Előbb-utóbb el fog tompulni és a segítségekre sem fog megfelelően reagálni. Kérj meg valaki hozzáértőt (nem baj, ha nem edző, csak legyen jó, tapasztalt lovas) hogy futószárazzon és segítsen a hibajavításban.
2012. márc. 14. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat :)
2012. márc. 14. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!