Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mire kell figyelni ha nyaralni...

Mire kell figyelni ha nyaralni megyek az akvárium meg felügyelet nélkül lesz egy pár napig?

Figyelt kérdés

25 literes akváriumom fél éve van meg, de még eddig nem volt olyan, hogy elmentem volna itthonról pár napra. Most nyáron viszont nyaralni megyek és senki nincs aki felügyelje az akváriumot. Van benne 3 guppy, 2 corydoras, és kb 10 ed cherry garnéla. A világításnak veszek valami időkapcsolót, azt tudom, hogy csak így lehet megoldani. Az etetés már problémásabb. Úgy tudom vannak olyan tápok amikor lassan oldódnak fel. Tud valaki ajánlani olyan ami elég lesz 5 napig amíg távol leszek, és nem teszi tönkre a vizet, nem kezd el rohadni benne? A harmadik gond a hűtés. Eddig amikor nagyon meleg volt csak bekapcsoltam a szobámba a légkondit és a szoba mindíg rormális hőmérsékletű maradt, a víz sem melegedett 27-28 foknál melegebbre soha. De ha a légkondit bekapcsolva 5 napig folyamatosan akkor ingem-gatyám rámegy a villanyszámlára. Ti ezt, hogyan oldjátok meg? Tetőtérben lakom tehát kánikulában a szobám légkondi nélkül olyan mint a szauna, viszont ha a víz 30 foknál melegebb lesz az tudtommal már gond lehet a növényeknek is és a halaknak is. Ezekhez szeretnék segítséget kérni, illetve ha kihagytam volna valami buktatót arra is figyelmeztessetek!

Előre is köszönöm a válaszokat!



2012. jún. 22. 13:09
 1/3 Platypus ***** válasza:
Ez így elég necces. Egy 25 literes akvárium magában is elég labilis rendszer, ennyi állattal meg pláne. Állandó felügyelet mellett sem egyszerű jó vízminőséget fenntartani, de így elég nagy az esélye, hogy baj lesz. Időkapcsolót inkább ne vegyél, sötétben ellesznek ennyit, addig sem melegít a világítás. 5 nap kaja nélkül sem árt meg, és így jobb eséllyel túlélik a mindenképpen felmelegedő vizet.
2012. jún. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válszt!

Ha más megoldás nincs akkor úgyhagyom a légkondit. Viszont ha nem meg a fény 5 napig akkor a nővényekkel nem lesz baj?

2012. jún. 22. 13:19
 3/3 anonim ***** válasza:

Kibírják a növények fény, az állatok kaja nélkül (még jobban is, mint kajával).

Viszont ezeket a halakat nem is szabad ekkora helyen tartani, így a hőség+rossz vízminőség (bármit is teszel és bármennyire is gondozod, ennyi állatot nem bír eltartani ekkora akvárium - Aljzat és levegőcsík levonásával jó, ha 18-20 liter víz van benne) - könnyen végezhet velük. Amúgy elviselik, nálam most 30 fok felett van a hőmérséklet és semminek nincs baja egyelőre. Tehát én nem a légkondira, hanem egy nagyobb akváriumra költenék a helyedben.

2012. jún. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!