Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kezdő haltartónak jò a...

Kezdő haltartónak jò a 72l-es akvárium?! (további kérdések)

Figyelt kérdés

Kezdő vagyok, először lesznek halaim. szerintetek egy 72l-es akvàrium megfelel?! Milyen és mennyi halat érdemes/lehet tartani!??

Kötelezö felszerelések?! Dísztàrgyak? Mit gondoltok a műanyag tàrgyakról,díszítőelemekről?!

Jaa!!! :-D Melyik az a hal aminek mind2 oldalán van 1 csík és a sötétben vilàgít????! :-D:-D:-D



2012. jún. 28. 18:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%

Szia! :)

Ugyan így vagyok én is..:))

Nekem sikerült szereznem egy 54 literest teljes felszereléssel. Ami lényeges:

Legyen benne levegőztető ( FONTOS!! ) fűtésszál ( nézd meg, hogy amit akarsz halnak hány fok kell!! ) Az akvárium aljára vagy veszel aljzatot , vagy pedig házilag "készítesz" . Én szedtem egy kis sódert... és megmostam ( ha szedsz akkor vagy 2 óráig sós vízben áztatod, vagy kifőzöd , 2 nagykanál só kell) Növények: mi vettünk 2 élő növényt, a másik 2 növénykém mű.. :P Én nem raknák bele műanyag váracskát, vagy ilyesmit, de lehet kapni egész szép műköveket..:) Miután berendezed az aksid várnod kell minimum egy hetet "bejáratási időt" hogy a jó bacik elszaporodjanak.. és utána jöhet a hal..:) ( Arról olvasgass csak még..) Ha bármilyen kérdésed van, akkor írj nekem privát üzit! :)))) Remélem segítettem. L/12

2012. jún. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Hogy kezdjem az akvàrium beüzemeltetését?! Mennyi idő után lehet belerakni a halakat!? :-D
2012. jún. 28. 18:47
 3/17 bamboochatheone ***** válasza:
100%

Megfelelő lesz. Dísztárgynak csak természetes dolgot használj! Például: őrölt bazalt, vasfa, szőlőtőke, mangrove gyökerek, növények.

Kötelező lesz: szűrés, fűtés, világítás. Olyan édesvízi hal nincs ami éjszaka világít, de a neonhalra gondolsz.

2012. jún. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
0%
Miután mindent elrendeztél, és bekapcsoltad a levegőztetőt ( Fontos..!!) vársz 5 napot, majd bekapcsolod a fűtést ( a hal igényei szerint) majd vársz 2 napot még, és jöhet a halacska! :)
2012. jún. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Bocs h odairtam a kérdézt csak most lattam h irtál :-D
2012. jún. 28. 18:49
 6/17 anonim ***** válasza:

Én egy kicsit pórul jártam, alig tudtam berakni a növényt.

1.rakd le az aljzatot

2. a növényeket bele ( nem kell vastag aljzat, elég, ha 5 cm-s dombokban ülteted a növényeket.

3. mindent beraksz

4. Feltöltöd vízzel.

2012. jún. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Ja, semmi baj! :)))

Ha még vannak kérdéseid nekem Priviben is felteheted..:) Én is most veszem majd a halakat jövő kedden..:DDD Izgulok..:)

2012. jún. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszi a vàlaszokat :-D sokat segitettek ^^ itolso kérdésem az lenne hohx mennyi és milyen halat lehet benne tartanii?!
2012. jún. 28. 18:52
 9/17 bamboochatheone ***** válasza:
100%
Az elsőre ne hallgass! Levegőztető nem fontos ha szűrő fodrozza a vízfelszínt. Műnövényt nem tartunk mert mérgezi a vizet és csúnya is. Vannak a végtelenségig igénytelen növények amik kis fény alatt is megélnek, tartsd azokat! Várni kell kb 3 hetet a halakra, heti egyszer 30% vagy kétszer 20% vízcserével. 3-4 naponta egy pici halkaját hogy beinduljon a lebontás. Olvasd el akvaristán az ingyenes e-bookokat!
2012. jún. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%

ÖÖ.. levegőztető, szűrő nem ugyan az? x"D

Amúgy nekem a boltban azt mondták, hogy elég egy hét is..:D

2012. jún. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!