Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kezdő haltartónak jò a...

Kezdő haltartónak jò a 72l-es akvárium?! (további kérdések)

Figyelt kérdés

Kezdő vagyok, először lesznek halaim. szerintetek egy 72l-es akvàrium megfelel?! Milyen és mennyi halat érdemes/lehet tartani!??

Kötelezö felszerelések?! Dísztàrgyak? Mit gondoltok a műanyag tàrgyakról,díszítőelemekről?!

Jaa!!! :-D Melyik az a hal aminek mind2 oldalán van 1 csík és a sötétben vilàgít????! :-D:-D:-D



2012. jún. 28. 18:25
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Jajj.. az enyém egyben a 2! :P
2012. jún. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 bamboochatheone ***** válasza:

Magyarul szivacsszűrő. Rettentő kevés szűrés 54 literhez...oda legalább Eheim Pick-Up 2008 kellene.

Neked pedig 72 literhez egy Eheim Pick-Up 2010.

2012. jún. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Ezek közül valamit:


Citromlazac, Egycsíkos törpeszájú hal, Díszes törpeszájú hal, Zászlós akara, Sziámi harcoshal, algázó géb, Karcsú díszmárna, Leopárd dánió, Zebra dánió, Kolibri hal, Fekete neonhal, Fecskendező pontylazac, Baltahasú lazac, Törpeszívóharcsa, Mézgurámi, Guppi, Törpe páncélosharcsa, Foltos páncélosharcsa, Törpe villásfarkú kalászhal, Boraras Urophthalmoides, Danio erythromicron

Danio erythromicron, Amanda lazac, Endler, Danio tinwini, Aplocheilichthys Normani, törpefogasponytocska, Sokcsíkú csigasügér, Törpegömbhal

2012. jún. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

ne a boltból tájékozódj kedves 1.

ha arra van neted hogy hülye válaszokat írj ki akkor arra is lehetne hogy uránaolvass a dolgoknak.

ajánlom neked is és a kérdezőnek is ezt az e-bookot.

kezdőknek szól. én is mindent megtudtam belőle ami kellett a kezdéshez.

[link]

[link] a kezdőoldalon ha legörgetsz akkor még találhatsz ilyen e-bookokat.

tervezgess csak és ne ugorj bele semmi hülyeségbe. legyél türelemmel és ha alaposan áttanulmányozod a témát akkor neked is és a halaidnak is jobb lesz később.

72 literbe ha van rá pénzed akkor külső szűrőt vegyél egy legalább 600 l/h-s-at, vagy ha nincs akkor aquael fan3 vagy eheim pickup 2012, vagy barkácsolhatsz is. 75 wattos automata fűtő kell 25 fokra állítva. kell még világítás is, ez attól függ hogy mennyire akarsz növényezni.

ha a neonhal tetszik akkor mondjuk mehetne 10-12 neonhal, 1 fiú és 2 lány törpe gurámi és 4 páncélos harcsa.

ez egy olyan összeállítás amit bármelyik díszhalas boltban megkapsz, de ez csak egy ötlet, sok összeállítást lehet csinálni 72 literben.

az eladóra sose halgass, neki minden eladó és csak az a lényeg hogy vedd meg akkor is ha tudja hogy neked nem lesz jó. ha valamiben elbizonytalanít akkor se vegyél semmit, hanem inkább nézz még utána a dolognak és menny vissza később.

remélem tudtam segíteni.

ha van még valami akkor nekem is írhatsz pü.t, én minden nap szoktam feljöni.

2012. jún. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 YourDestiny ***** válasza:
Az előző által linkelt kezdeti lépéseken kívül a szűréssel kapcsolatos e-könyvet is okos dolog elolvasni. 72 literbe jó lehet pl. egy IN 600-as belső, igaz, én külső szűrőt vennék hozzá. Drágább, de aranyat ér.
2012. jún. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Atman At-3335-ös jó hozzá külsőnek, ha csak siporax van benne és nincs szivacs. Úgy kb jó lesz az áramlás, de akkor a szívó ágára húzhatsz egy szivacsot, és a kis halakat se szívja be.
2012. jún. 29. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

72 liter méretben nagyon jó kezdésnek.

Ha gyári műanyag tetőset veszel, akkor viszont kizárólag a legárnyéktűrőbb, legstrapabíróbb, legigénytelenebb növényeket tudod majd tartani, (anubias, gömbmoha) mert azokban a tetőkben pimaszul kevés fényforrás van.

Kell bele szűrő, fűtő, aljzat, fák, kövek, egyéb felszerelés, mint hőmérő, háló, stb.

A neonhal is jó választás, lehetne 12 neonhal, 6 rézfoltos páncélos harcsa.

2012. jún. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!