Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy lehet a halaimat hüteni?...

Kriszti77 kérdése:

Hogy lehet a halaimat hüteni? Vagy kell -e nekik? Majdnem 30 fokos a vizük. Szegények sokszor pihennek a hüvösbe annyira kivannak. Mennyire birják vajon?

Figyelt kérdés
30 literes az akvárium.félek hogy kipurcannak a melegben szegények...
2012. júl. 1. 19:22
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Én ilyenkor köbö 2 liter vizet kicserélek hidegre és körülbelül ugyanolyan hőmérsékletű lesz.:)
2012. júl. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi hálám üldözni fog :)
2012. júl. 1. 19:28
 4/8 anonim ***** válasza:
Talán, ha teletöltesz egy flakont hideg vízzel,és berakod az akiba! :)
2012. júl. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köcccee :)
2012. júl. 1. 19:33
 6/8 anonim ***** válasza:
És engem hogy lehet hűteni? A halaknak van ventillátor, nekem is van egy, mégis kezdem úgy érezni magam mint egy szaunában.
2012. júl. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyébként amit az első írt, azt tilos csinálni. Ugyanis hirtelen hűl le a víz, hősokkot kapnak a halak, nem bírják ezt a hirtelen ingadozást, vagy rögtön elpusztulnak, vagy betegek lesznek, mert legyengül az immunrendszerük.


Fagyassz le palackokba vizet, fél literesekbe, mert nagyobb neked nem fér be. Ne legyen teletöltve az akvárium, mert ha beteszed a flakont, akkor kinyomódik a víz. :) Kb. óránként lehet cserélni. Én a 112 litereshez lefagyasztottam 8 db 1,5 literes flakont, és azt cseréltem 1,5-2 óránként. Így mindig volt ideje visszafagyni a vizeknek, míg az utolsót is betettem. Nekem is 30 fokos lenne a víz, így tudom tartani 25-26 fokon, és nem hűl meg melegszik hirtelen a víz. A világítást is lehet hanyagolni egy kicsit, míg ilyen hőség van. Inkább kapcsold be később, és este világítson tovább picit.


Lehet még PC ventilátorral is hűteni. 9V-os DC adapterre rákötöd és fel kell szerelni az akvárium sarkába. Pár fokot ez is hűt rajta. És ha műanyag tetőd van, azt vedd le, ne legyen lefedve a teteje, és levegőztess jobban, hadd párologjon.

2012. júl. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszike :)
2012. júl. 2. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!