Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha a guppik akváriumába...

Ha a guppik akváriumába szénvasmentes ásványvizet öntök, az nagyon nagy baj? Csak mert állítolag a csap víz nekik tul kemény, és ezzel állitolag semmi bajuk nem lesz, mennyire igaz ez?

Figyelt kérdés
2009. júl. 9. 13:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Na én még ilyet nem hallottam. Kútvíz is jó, ha van, dehogy ásványvíz... A csapvíz is jó, csak bele kell tenni mindenféle cseppeket meg tabikat.
2009. júl. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hát,nemtudom,veszel egy csapvíz kezelő szert ugy 800ft ést 400literre,és biztos jó a halaknak,vagy kb 600ftért veszel egy karton(9liter)ásványvizet,ami kitudja h mennyire jó a halaknak.tehát,mindenképpen szerezz vízkezelőszert,olcsóbb és az direkt jó a halaknak...én a sera vízkezelőt(400literre 1000ért vettem asziszem,de van olcsóbban is,de ez obb mint a tetráé szerintem,mert ugyan anyi pénzért nagyobbat kapsz,a sera elég márkás,kevesebbet is kell használni belőle,meg minden,szal ásnányvizzel ne kockáztass,amugy ugy tudom hogy az ásványvíz sem tesz túl jót nekik.
2009. júl. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
jah,amugy én a helyedben inkább,amig nem tudok szeretni vízkezelőt,inkább csapvizet használnék,ja de amugy a csapvíz is jó ha 3-5napot pihenteted(ugyan ugy hat mint a vízkezelő,csak a vízkezelőbe még vitaminok is meg ilyen gyógyhatások is vannak,és ellenállóbbak elvileg a halak,és kevésbé macerás a vízkezelés mintha kerülgetni kéne 5 napig a vödröt.
2009. júl. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem tanácsos azt tenni bele, mert rengeteg oldott ásványi só van benne, ami valószínűleg árt a halaknak. Én Antiklórt szoktam bele tenni, 150 forint 50 literre. Inkább tedd sima csapvízbe, mint ásványvízbe.
2009. júl. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

a guppik nagyon szivósak.

Én 1-2 órát hagytam állni a vizet és már bele is raktam a guppikat, ők amúgy újszülött guppik voltak. Semmi bajuk nem lett.

Meg a nagyokkal is csináltam igy.

Inkább csap viz mint ásványviz.

(persze ez attól is függ h milyen a minősége a viznek)

Ha nálatok túl kemény ,akkor forrald fel a vizet,és lágy lesz.

2009. júl. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Salx Narval ***** válasza:
Az ásványvíz nem azonos a lágy vízzel, ha így lenne hasmenést kapnánk tőle.Az ásványvíz sókat nyomelemeket tartalmaz, plusz még adagolnak is bele mesterségesen.Az ásványvizek nagy többsége, a benne lévő sóktól,sokkal keményebb mint a csapvíz.Mint már írták, forralás, vízkezelés, állott víz, a megoldás.Csapra szerelhető, tisztítókat lehet használni, ha van, de az sem lágyítja a vizet, csak tisztítja, méregteleníti.
2009. júl. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A guppi Közép-Amerikából való, azaz "csapvízes". Nem keverendő össze a Dél-Amerikai halakkal, akiknek jellemzően lágy és savas víz az ideális.

Keménységet figyelembe véve a bp-i csapvíz ideális a guppiknak.

Forralás az összkeménységet nem befolyásolja, tehát nem ez a vízlágyítás igazi módja. (Inkább egy ozmo készülék, pl.: RO75)

Ásványi sóktól kemény a víz, tehát az ásványvíz inkább ront a helyzeten. Van gazdaságos ásványvíz, ami valójában palackozott csapvíz...

Az igazi probléma a klór (a 150 Ft-os antiklór amúgy drága, van az 100 alatt is) és új akváriumnál a baktérium-kultúra hiánya. Ha tudod pihentetni pár órát a csapvízet, akkor a klór távozik, elpárolog.

2009. júl. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
A guppik a legigénytelenebb halak. Én csapvízzel szoktam pótolni ha elpárolog. Nyáron a kerti tóba is kiszoktam tenni, ott pedig esővízből is kap eleget. Nagyon szeretnek ott lenni gyönyörű szép élénk színük lesz és jól elszaporodnak.
2009. júl. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

a guppinak jó az 1 napos állott csapviz is.


Egyébként nem jó az ásványvíz mert tele van vassal és különbözé anyagokkal, ami nem tesz jót sem a nővényeknek sem a halaknak- és ölik a hasznos batkréiumokat a vizben.

Többet érsz azzal ha kiengedsz egy laborba x mennyiségű vizet és ugyhagyot 1-2 napig h kimenjen belőle a klór!

Jó halazást ;-D Üdv

2009. aug. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
hát nemtudom én nagyon sokáig tartottam guppikat sima csapvízzel semennyit sem hagytam állni mégis volt ami elélt 2-nél több évig is! szóval baromság a vízkezelő meg az állni hagyás... sima csapvíz ember ,)
2009. szept. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!