Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Édesvizi tankba szedtetek már...

Édesvizi tankba szedtetek már a patakból, vagy annak partjáról nagyobbacska köveket dekorációnak?

Figyelt kérdés

2012. júl. 2. 13:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen.

Erősen sós vízben kifőztem és utána tettem az akváriumba.

2012. júl. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
ecetet nem küldtél rá? nem oldódott ki belőle semmi?
2012. júl. 2. 13:44
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem, csak só.

Éveken át így csináltam, csakis tóból szedett kavicsaim voltak mind a 2 akváriumomba, sosem vittem bele ezzel fertőzést.


Jó sok sót tettem a vízbe és percekig forraltam.

2012. júl. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
értem köszi:) akkor én is megpróbálkozom vele:D
2012. júl. 2. 13:53
 5/6 Platypus ***** válasza:
Azért az ecet tesztet végezd el. Oké, hogy fertőzést nem visz be az ember ha kifőzi, de azért van szép számmal olyan kő, ami a kémiai tulajdonságai miatt nem való a tipikus trópusi akváriumba. Egy élővízben nem gond a mészkő, mivel eleve olyan halak élnek ott, amiknek megfelel ez a környezet. De egy sokkal kisebb akváriumban ennek eleve nagyobb is a hatása, és a tipikus trópusi, lágyabb vizet kedvelő halnak nagyon nem jó, ha keményedik a víz a dekorációtól.
2012. júl. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
oké mindenképpen elvégzem THX :D
2012. júl. 2. 15:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!