Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Ha nem tudok a teknősömnek UV...

Ha nem tudok a teknősömnek UV lámpát venni az is megfelel ha kiviszem a kertbe egy nagyobbacska gyerekkori medencénkbe abba teszek egy kimászót és néhány órát naponta hagyom ott kint úszkálni? (Persze csak ha már jobb lesz az idő)

Figyelt kérdés
2012. ápr. 17. 21:21
 1/9 anonim ***** válasza:
megfelel
2012. ápr. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen, csak azért legyen neki árnyékos hely is, ahová el tud bújni.
2012. ápr. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
14%

Minek tartasz állatot,ha nem tudsz neki mindent megvenni?És most mivel oldod meg a napoztatást?És nyár után mivel fogod?

Óh jesszus az ilyen embereket jól meg kéne bbaszni.

2012. ápr. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
most éppen nem vagyok olyan helyzetben hogy pénzt tudjak erre fordítani,de mivel süt a nap meg jó idő van úgy gondoltam kiviszem oda az még jobb D vitamin forrás és majd ha nem lesz már rá alkalmam hogy ezt megtegyem akkor veszek neki..amúgy csak úgy mondom hogy a teknőstartók több mint a fele nem használ UV lámpát csak egy sima asztali lámpával világítja meg az akvaterráriumát.
2012. ápr. 21. 17:51
 5/9 anonim ***** válasza:
uhh utolsó válaszadó.. ez annyira szánalmas:D gondolom egy elkényeztetett ..... vagy.. nem mindenki van olyan anyagi helyzetben hogy mindent tudjon biztosítani.
2012. ápr. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A természetes fénynél nincs jobb. A Napfény a legjobb. Az embernek is.

Teknős tartó vagyok, van egy napfényt utánzó lámpám UVA/B van ráírva. A teknős szarik alá menni. :)


Második voltam.

(mielőtt okoskodni kezd valaki: Kettő 8 éves teknősöm van, tojásból való kikelésük óta vannak nálam, jelenlegi nagyságuk 23cm)

2012. ápr. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Utolsó előtti,nem beképzelt vagyok:D

De nem tartanék,semmit ha nem tudok neki még egy szaros lámpát is venni, önző az,aki állatot tart,de pénzügyi helyzetére hivatkozva még egy nyamvadt uvb/a lámpát sem vesz neki.Értem én,hogy itt a nyár,de ajánlott lenne minden nap működtetni.


És az,hogy nem megy alá,az hol gond?Veszel neki egy fénycsövet és rávilágít ennyi,enm fog alá menni mert nincs melegítő hatása.Csak el kell érnie az állatot és kész..

2012. ápr. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"A teknős akváriumának megvilágításánál tanácsolják az UV-lámpa használatát is pl.: Repti glo 5.0 , hiszen ez megfelelő energiát és vitaminokat biztosít a teknős számára. Ez azonban elhagyható, ha nyáronkirakjuk a teknőst a szabadba vagy az erkélyre, hogy érje a nap. De ne az égető déli napra, mert hamar napszúrást, vagyhőgutát kaphatnak!"

Szóval ha A nyarat a napozás LEHETŐSÉGÉVEL, félárnyékban töltöti, télire bőven elég egy hagyományos 60-as izzó, kevés Ca és D3vit. utánpótlás. Kéthetente 1 csepp, és egy csipet darált tojáshéj az édesvizi hal-máj, stb. kajára, csipeszre szoktatás.

A napozás ilyenkor nem fontos. 12 órás nappal és éjszaka,megvárjuk az áprilist amikor közvetlen napfénynek tehetjük ki őket.A Diszállatos rádsóz minden szrt, felejtsd el. Patikában kell a hatóanyagokat venni, és nem kell infraalámpa, meg kvarclámpa. nem kell!!!!!

Ja és utolsó előtti,de igenis az vagy..;)

2012. ápr. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
És főleg azért vagy az utolsó előtti,mert nincs is igazad.-.-
2012. ápr. 23. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!