Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy jókinézésű kisgyerekkel...

Egy jókinézésű kisgyerekkel jobban, kedvesebben bánnak az óvónők, mint egy előnytelen külsejűvel? Vagy a tanárnénik, ha már nagyobbacska a gyerek?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 17. 18:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha valóban így volna, az elég aggasztó lenne egy pedagógustól...
2012. ápr. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdezem, mert olvastam régebben egy cikket, hogy felmérést készítettek pedagógusokkal úgy, hogy mutattak nekik pár gyerekfüzetet, vagy fogalmazást, már nem tudom, és ha egy csinos arcú gyerek fotóját csatolták a füzethez, akkor általában jobb véleménnyel voltak a pedagógusok a gyerekről/munkájáról, ha pedig kissé csúnyácskább gyerekét, akkor ugyanarról az anyagról rosszabb véleményt mondtak.
2012. ápr. 17. 19:10
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy munkahelyre is ugyanolyan képességek mellett a 90-60-90-es, hosszú lábú szöszit fogják felvenni, nem a 80 kilós, pattanásos arcú, szemüveges nőt...

Sajnos mindenhol számít a külső, annak is, aki ezt letagadja...

2012. ápr. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nos, igen, valóban...

Ha nem is kell bombázónak lenni, de fontos a kellemes, megnyerő külső.

2012. ápr. 17. 19:41
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyukám óvónéni, sokszor bemegyek hozzá, csak úgy, megnézni, hogy mit csinál. Egy szegényesebb kinézetű kisgyereket, akinek nincsenek rózsaszín csatocskák a hajában,meg szép ruhája, ugyanúgy szeret, mint egy előnyösebb külsejű, szép ruhájú gyönyörű frizurájú kislányt :) Szóval egy jó pedagógus nem tesz különbséget :)
2012. ápr. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Amikor még tanítottam, én pont fordítva csináltam: a kis kócos, lompos gyerekekkel igyekeztem megértőnek lenni, mert tudtam, hogy ők azok, akiket nem fésül meg az anyjuk reggel... mert esetleg nincs is anyjuk. :(

Szerintem azért vonzódnak a jobb kinézetű gyerekekhez a tanárok, mert akiket jobban ápolnak otthon, azokra más tekintetben is odafigyelnek, jobb nevelést kapnak, így az iskolában is kevesebb velük a gond. Ezzel szemben akire nem húznak télikabátot, meg aki büdös, mert még csak meg sem fürdetik minden nap, arra egyébként sem figyelnek oda a szülei, és ők problémásabbak a suliban. A szemüket nézné meg valaki... szomjazik a szeretetért, az elismerésért, egy ölelésért, amit nem kap meg senkitől... :(

2012. ápr. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Sógornőm bőlcsiben gondozónő. Kérdeztem van-e akit jobban, vagy kevésbé szeret! Azt mondta persze! A kedves nyugodtabb gyerekeket jobban szereti, mint a verekedős hisztis szófogadatlanokat. Ő nem a külső alapján osztályoz:)))
2012. ápr. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én óvónő vagyok. Sose nézem a külsőt, nálam nem számít, hogy néz ki a gyerek. Csúnya gyerek egyébként se létezik, a saját anyukájának úgyis ő a legszebb :) Viszont azt vettem észre magamon - tudom, hogy nem lenne helyes - hogy a "rosszabb" gyerekekkel, mármint akik folyton hülyéskednek, rendetlenek, nem figyelnek oda, sokkal keményebben bánok, mint a "jó" gyerekekkel.
2012. ápr. 19. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!