Kezdőoldal » Otthon » Kert » Melyik virágföld jobb minőségű...

Melyik virágföld jobb minőségű, amelyiken átfolyik a víz, vagy amelyik magában tartja a vizet?

Figyelt kérdés

Viráglocsolásnál teljesen száraznak tűnik a föld teteje. Meglocsoltam, és egyből átfolyt a víz a földön az alátétbe.

Nem jó minőségű földet használok, vagy ez így normális?


2011. ápr. 1. 10:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Amin átfolyik a víz az nem jó minőségű, kevés benne a tápanyag, egy idő után nem áll meg benne a növény mert annyira laza.Ha ilyen földed van, azt jobb keverni normális földdel.
2011. ápr. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a legtöbb növény földje ilyen: ha teljesen kiszáradt, átfolyik rajta a víz öntözéskor. De utána felszívja a tálkájából, és ha rendesen öntözzük, nem szárad ki csontszárazra, akkor nincs ilyen gond. A növények se betegeskednek, nem dőlnek ki, tehát nem okoz semmi egyéb problémát, hogy ilyen a virágföld. Persze másnak lehet más tapasztalata.
2011. ápr. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

nekem se buknak ki a növények belőle.

én is arra gyanakodtam, hogy kevés a tápanyag benne. Nemsokára jön a tavaszi virágültetés (imádom :D) és átültetem jó földbe őket.

Köszönöm a válaszokat

2011. ápr. 1. 11:18
 4/5 Olga néni ***** válasza:
Attól, hogy a virágföld kemény (pl agyagos), még nincs benne több tápanyag. A bevásárlóközpontokban kapható virágföld túl laza, tőzeggel teli, muskátlinak való. Én a kertészetben veszek általános virágföldet, átültetéskor megnyomkodom, tömörítem kicsit a cserépben, és nincs ilyen problémám.
2011. ápr. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Olga néni ***** válasza:
Ha mégis kevés lenne a tápanyag, van virágtáp, azzal lehet öntözni.
2011. ápr. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!