Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 13 méter mély kertikútból...

13 méter mély kertikútból való víz jó az akváriumba?

Figyelt kérdés

Ez már kibírhatatlan... 30fokos a víz JÓESETBE lehűteni képtelenség, ha engedek nekik új vizet vízcserére egy nap múlva mire kimegy a klór a vízből felmelegszik a vödörbe 30fokra, hiába van akárhol...(végülis most jut eszembe ha esetleg levinném a pincébe...) Na de van egy kertikutunk szivattyúval, szoktunk belőle öntözni, tyúkokat itatni stb... Abból jó hideg víz jön, és arra gondoltam minden nap egy keveset öntenék bele mert az nem klóros, egyből mehetne. Szerintem nem lenne rossz. Ma is meghalt egy platti....:( Szerintetek jó lenne? A halas csávó is azt mondta ő neki olyan vízbe vannak a halak... Tudom hogy ez nem szent amit ő mond de...:D

Köszi.


2012. júl. 3. 21:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Mekkora akváriumod van? Én ventilátorral hűtöm, de a 130 litert is képes lehűteni 24 fokra, pedig csak egy 80 as pc ventilátort használok. És nem megy éjjel nappal. A másik hogy vízből sokat kell cserélni és az elég hirtelen dolog. Félő hogy megfáznak.

Egyébként én tervezem hogy a fűtés szabályzó elektronikám csak át kellene kötnöm, és meg is lenne oldva az állandó hűtés minimális hiszterézissel. De ezt már csak holnap.

2012. júl. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Platypus ***** válasza:

Ez csak és kizárólag attól függ, milyen a vízminőség abban a kútban. És ezt nem nagyon tudod házi módszerekkel kideríteni, egy csomó mindent ellenőrizni kéne(vas, arzén...stb), amikre vagy egyáltalán nincs akvarisztikai teszt, vagy nagyon drága. Hivatalosan ellenőriztetni meg nem megy egyik napról a másikra.


Szerintem a jégkockadobálás jó sürgősségi megoldás lenne a helyzetedre. Én naponta beledobok vagy fél liter jeget az akváriumba, és még így is fogy a víz a párolgás miatt. Ha fedett az akváriumod, és nem párolog, akkor meg vízzel teli műanyag palackot lehet fagyasztani, és azt rakni az akváriumba.

2012. júl. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Demente. Jó lenne de az a baj nem vagyok valami túl nagy barkácsmester...:(

Platypus: Hát igen... de szerintem nem lehet rosz minőségű víz, igaz ez nem sokat jelent de kóstoltam, jó íze van.:D A jégre én is gondoltam, majd holnap teszek be.:) Remélem sikerül majd hűteni..

köszi...

2012. júl. 3. 22:58
 4/6 anonim ***** válasza:
én csak ventillátorozok, de itt is bazi meleg van, és pl a lámpákat így kapcsolgatom lefelé, hogy már azok se fűtsenek
2012. júl. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát a lámpát le kéne kapcsolni, de akkor tiszta sötét van..:s Tettem bele jégkockákat vagy 10dbot kb lehűlt 1fokkal, mostanra vissza melegedett...:(-.-
2012. júl. 4. 16:54
 6/6 A kérdező kommentje:
Ja bocs nem írtam 80 literes:D
2012. júl. 4. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!