Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SEGÍTSÉG! A kutyám kozmetikusn...

SEGÍTSÉG! A kutyám kozmetikusnál volt és látom hogy nyalogatja a lábát megnézem és ott egy seb. kb. fél cm méter mély nem ömlik belőle a vér. Csak seb. valamivel le kell ápoljam vagy hagyjam hogy hagyj nyalja mert magát tisztítja és majd be gyógyul?

Figyelt kérdés
nem kell egyből mondani hogy orvos így orvos úgy mert nem nagy a gond és nem szeretnék vele orvoshoz mennék csak még is kétségbe vagyok esve.
2012. máj. 10. 19:59
 1/9 VBeata81 ***** válasza:
48%
Nem túl jó, ha nyalja, mert a kutyanyálban rengeteg a baci. Egy kis Betadin nem árthat.
2012. máj. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Betadinozd le kicsit akár naponta is. ha tiszta a seb nem lesz semmi baja.:) Viszont számomra negatívum hogy még csak nem is szolt a kozmetikus..
2012. máj. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
46%
Én meg azt láttam a tévében hogy a tudósok kimutatták hogy az ember szájában több a baci mint a kutyákéba....amúgy meg a nyálban vannak gyógyírtó anyagok...fújd be fertőtlenítővel és kéz
2012. máj. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

huh, nagyon szépen köszönöm megyek és le is ápolóm amúgy engem is kiakasztót hogy még nem is szólt...

MÉG VALAMI: A KUKIJÁT NYALJA DE ANNAK SEMMI BAJA SZERINTEM CSAK AZÉRT MERT FURA NEKI HOGY NINCS OTT "DZSUMBUJ". NYUGTASSATOK MEG HOGY NINCS GOND... TÖBBSZÖR IS ÁTNÉZTEM NEM VOLT RAJTA TÖBB SEB.

2012. máj. 10. 20:26
 5/9 VBeata81 ***** válasza:
Ott géppel nyírták, és kicsit viszkethet , hagyd nyugodtan, csak a sebet ne engedd nyalni. Azért, ha kipirosodik esetleg, mehet rá egy kis tiszta körömvirágkrém.
2012. máj. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

az a bajom hogy nincs itthon semmi fertőtlenítő ... holnap egyből go a gyógyszertár .. de most éjszakára nem tudok mit csinálni.. amúgy is kinn van még amennyit tudok ki megyek hozzá de egész éjszaka nem tudok kint virrasztani ..

és igen kissé szerintem is ahogy géppel nyírták azért fura neki..

2012. máj. 10. 21:03
 7/9 anonim ***** válasza:
pedig nem ártana éjszaka megfigyelés alatt tartani, a fél cm-es sebet akár 5 centire is szét tudják nyalni.
2012. máj. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kösd be neki valamivel, hogy ne nyalja. Ha a lábfején van, húzz rá zoknit és ragaszd le.
2012. máj. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
nem lett semmi gond a sebével most már nem olyan véres.. sőt egész "tiszta" .. szerintem leápolta magát de ma rakok rá betadint.
2012. máj. 11. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!