Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen szűrőt, szűrőket...

Milyen szűrőt, szűrőket ajánlotok egy 250 l akváriumhoz?

Figyelt kérdés
Teknős lenne majd benne szóval nem fontos, hogy kristálytiszta legyen a víz. Ha lehet 15.000 Ft-os kereten belül keresnék.

2012. júl. 6. 18:18
 1/10 A kérdező kommentje:
Maga az akvárium 105x55x50 cm és kb 35-40 cm víz magasság lesz benne.
2012. júl. 6. 18:24
 2/10 anonim ***** válasza:

Akkor csak félig lesz vízzel, mondjuk 130 liter.

Ahhoz jó egy Aquael fan-3 ha magasságban elfér.


Vagy 2db fan-2 a két végébe (az szerintem jobban elfér).

2012. júl. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

hja vagy jó amit utána írtál azt nem néztem, hogy milyen magas. Mindegy, hát akkor 3/4-edig van.



Lehet ilyen aquael cilculator 1100-ast is kapni,az egy powerhead, elég erős, de az olyan, hogy rá kell húzni egy szivacsot. Tehát nem szívja be a koszt, max a kosz í szivacson megáll. De ha annak a szivacs részét berakod egy kólás flakonba, akkor felül beszívja a koszt, alul megmarad benne.

2012. júl. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ilyen árban egyszerűbb lenne csinálni egyet, mert gyáriban kisebb kapacitásúak vannak ennyiért, vagy használtan tudod megvenni.

Egy ilyet csinálnék:

[link]


Mivel kicsi a vízoszlop, (napozó miatt) belső szűrő nem nagyon fér el, külsővel tudnád megoldani. De az meg drága.

Egy ilyen mattent, ha végig raksz a hátoldalon a vízszint magasságáig, akkor is felhasználsz annyi szivacsot, ami képes megszűrni a vizet.


[link]

[link]

2012. júl. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Aha. Elgondolkozok majd azon a saját készítésűn. De ha lehet akkor inkább vennék, mert nem vagyok túl jó barkácskészséggel megáldva...
2012. júl. 6. 19:29
 6/10 A kérdező kommentje:
előtte még eheim liberty 2042-n gondolkoztam az ára miatt, meg az is 750l/h-teljesítményű. Mi a véleményetek erről a szűrőről?
2012. júl. 6. 19:31
 7/10 anonim ***** válasza:

Az egy akasztós szűrő.

Az akvárium falára kell akasztani. Ettől nem tudsz rá tetőt rakni, márpedig a teknősnek elég profi világítás kell, amit valahogy rögzíteni kell.

Túl alacsonyan van a vízoszlop ahhoz, hogy leérjen a szűrő beszívó csonkja.

Nem csinál megfelelő áramlást, így nem szedi össze a koszt.

Ha rászánsz 15000 ft-ot, akkor 2 eheim 2010-essel járnál a lefjobban, ha gyári szűrőt akarsz. Az hosszában is befér.

2012. júl. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az ára kb reális a libertynek, annyit is ér, olyan 80 literig használnám.
2012. júl. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ide legalább 40 köbliter/órás szűrő kell!
2012. júl. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Utolsó, ezt nem értem. Nem köbmétert akartál írni? Köbliter nem létezik. A 40 köbméter meg nagyon sok...
2012. júl. 6. 23:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!