Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen külső szűrőt ajánlotok...

Milyen külső szűrőt ajánlotok egy 112 literes standard méretű akváriumhoz?

Figyelt kérdés

Minőségibbet, csendeset és megbízhatót szeretnék. A következőket néztem eddig:


- TetraTec EX700 (ebben a márkában bízok, csak ugye a gyári töltet...)


- Aqua Nova NCF-1000 (sajnos erről nem sokat tudok, viszont az ára kedvező)


- Atman AT-3336 és Atman CF-600, viszont kíváncsi lennék, hogy a teljesítményen kívül mi a különbség közöttük?



2012. ápr. 18. 15:51
 1/10 Dergo97 ***** válasza:
Tetra tec jó lessz!
2012. ápr. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 YourDestiny ***** válasza:

Nekem TetraTec-em van, elégedett vagyok vele, csak ugye a töltet, ahogyan írod...


Az Atman-al nincs személyes tapasztalatom, állítólag jók, de nem tudom van-e olyan jó, mint a Tetra. Árban közel egyeznek.


Úgy tudom a CF az AT fejlesztett változata, bár én is csak teljesítménybeli különbségről tudok.


Az AquaNova szűrőről annyit tudok, hogy kerámiatengelyes, és látszatra Atman koppintás. Hogy mennyire valós az 1000 liter per óra, az egy jó kérdés, de ha nagyjából reális, amit írnak, akkor az NCF-800 is elégnek bizonyulhat.

2012. ápr. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Frontosa ***** válasza:

Ezek közül egyértelműen a TetraTec, ha megengedheted magadnak anyagilag akkor ez nem kérdés.

A másik kettő JBL koppincs, az Atman-t már mindenki ismeri, jó minőségű kínai viszonylag drágán, az Aqua Nova szűrőcsalád pedig német és olcsó, viszont még nincs sok hazai tapasztalat velük, bár én egyikre sem hallottam panaszt.

Üdv,

2012. ápr. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi mindenki!


Nagyon a Tetra felé hajlik a dolog, úgy néz ki. Dilemmában voltam, mert az Atmanokra nagyon sok jót hallottam. Az EX700-at meg tudom engedni magamnak, ha elég lesz. Töltetet veszek bele, az már nem vág földhöz. De vajon elég lesz?

2012. ápr. 18. 16:33
 5/10 anonim ***** válasza:

nekem az atmannal van személyes tapasztalatom és atól hogy kínai még van olyan minőségű mint a tetratec, de úgy tudom, hogy a tetra tartálya nagyobb és az atmanba is kellene szűrőanyagot venni, szóval teljesen mind1 hogy tetra vagy atman. de ha a legjobbat akarod, akkor eheimet vegyél, azoknál a megadott l/h sokkal közelebb van a valós értékhez, de a tetra is jó, de atmanból a 3336 és a cf 800 van egy teljesítményen, mind a 2 800 l/h-s.

aqua novával nincs tapasztalatom, de egyre többet hallok róla mert jó árban van és kerámiatengelyes, én úgy gondolom hogy néhány év múlva ez is el fog terjedni, de még nem tudom, hogy mennyire lehet hozzá alkatrészt kapni.

Ha neked a tetratec a legszimpatikusabb akkor vedd meg azt.

2012. ápr. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 YourDestiny ***** válasza:

Nem hinném, hogy a Tetra tartálya sokkal nagyobb lenne, mint az Atmané. A hasznos térfogat nagyjából ugyanannyi lehet.


Az, hogy a CF-800 és az AT-3336 azonos teljesítményű, téves. Az előbbi 960 l/órát tud a gyártó adatai szerint.


Az AquaNovához lehet alkatrészeket kapni, ez biztos.


Én összességében a Tetrára beszélnélek rá. Bár nem csinál nagy áramlást, de 112 literhez elég lehet. Ha az erős vízáram fontos tényező, akkor viszont mindenképp 1200 liter per óra környékén kell nézelődnöd. Persze ez helyzet csak akkor áll fenn, ha magában viszi.

2012. ápr. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Mégegyszer köszi!


Tartok az AquaNovától, nem tudom érdemes-e spórolni a dolgon. A szűrőtérfogat méretét se tudom. Úgy néz ki Tetra lesz. Fórumoztam kicsit, az Atman AT szériáról többen írták, hogy hangosodik. A CF szériáról nem írtak ilyet. Számomre elég ronda, hogy az Atmanokhoz ilyen ronda zöld csöveket adnak (az esőztető is). Azok alapján, amit a gyártó ír róla (professzionális), illett volna a szűrőhöz valami esztétikusabb, áttetsző csöveket adni. Azért szívesen elolvasok még néhány véleményt, saját tapasztalatot, ha van.

2012. ápr. 18. 19:20
 8/10 YourDestiny ***** válasza:
Rájöttem, a fogyasztásban van még különbség az AT és CF széria között, méghozzá nem is kicsi!
2012. ápr. 18. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 YourDestiny ***** válasza:
Találtam még valamit. Az AT szérián légtelenítő nyílás van, a CF szérián légtelenítő pumpa. Azt hiszem ennyi :)
2012. ápr. 18. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi! A CF és Tetra között vaciláltam nagyon, de valahogy az utóbbi fogott meg jobban.
2012. ápr. 18. 23:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!