Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan kell bekötni és hogyan...

Hogyan kell bekötni és hogyan üzemel egy alsó polcos szűrőakvárium?

Figyelt kérdés

Oldalpolcost már csináltam, de alsó polcosat még nem.

Nem tudom hogy hogy kell megoldani a rendszert,ebben kérnék egy kis segítséget.

Előre is köszönöm.



#ghkjc
2012. júl. 8. 09:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2012. júl. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Hát köszi.

Ez mind szép és jó, de a működését nem értem..

2012. júl. 8. 10:04
 3/11 anonim ***** válasza:

Pl alulról egy pumpával felnyomod a vizet, az megy föl.

[link]

Aztán ha a felső akváriumon van fúrva egy luk (vízszint magasságában), mondjuk a tetejéről 4 centire, akkor amit alulról felnyomna a vízszint fölé, az ugye lefolyik. Tehát felül így nem folyik ki a víz. De alul sem, mert nem az egész felső akvárium folyik le, csak a vízszint feletti rész.


Ha nincs fúrva a felső, akkor meg az a rajz, amit fent linkeltek. Akkor kell csinálni egy túlfolyót hozzá.

[link]

[link]

[link]

Vagy lehet ilyen PVC csövekből is összegányolni egy túlfolyót

http://www.youtube.com/watch?v=oKadMXBPfl0&feature=player_em..

Meg lehet venni gyárilag készen is, csak az drága.

[link]

Na most ezzel egy problem van, hogy könnyen belevegősödik.

Úgy kell beindítani, hogy egy kis csövön ki kell szívni belőle a vizet, hogy a víz fölé fölhúzzad a vizet ami a tartálykában (túlfolyóban van) de az valahogy egy hét után belevegősödik és leáll az egész. Aztán megint kell szívkodni. Szóval elég szar ez a megoldás. Sokkal jobb ha ki tudod fúrni az akváriumot.

2012. júl. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Vagy ha elég nagy az akvárium, akkor azt is csinálhatod, hogy leválasztod a hátulját - vágatsz egy üveglapot bele, fúratsz a lapra 2 lukat is és berakod az akváriumba, hogy hátul legyen egy 13 cm-s rész leválasztva hogy még beférjen mögé a pumpa és a kezed is ha ki kell takarítani.


Kell rá egy nagy luk, azon folyik hátra a víz, és egy kis luk - a kis luk mögé rakod a pumpát.


Most én legújabban a tengerihez ilyen hátsót csináltam és akkor nem kell rugdosnom az alsó akváriumot a földön.


Mert úgy egyébként amikor csináltam egy alsópolcost, akkor az alsót nem tudtam betenni akvárium alá, mert nem akartam hogy a párától szétrothadjon az alatta levő szekrény. Tehát csak mellé raktam, lent volt a földön és hülyén nézett ki nagyon.


Ha meg így a hátulja van leválasztva, az ugyan elvesz az akváriumból kb 12-13 centit, de nem nagyon látszik, mert a leválasztó üveglapot lefóliáztam sötétszürkére, hogy ne lássam a szűrőanyagokat és a pumpát, amiket begyömöszöltem mögé.

2012. júl. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Sziasztpok.

Köszi a választ.

Készen veszem az akváriumot,ami 680 liter és állványt fogok hozzá csinálni,és abba megy a szűrőaksi.

Leválasztani nem szeretném a hátulját,meg ki furatni se tudom, de így is segítettetek.

2012. júl. 8. 10:56
 6/11 A kérdező kommentje:
Valahogy csak összehozom majd :S :D
2012. júl. 8. 11:23
 7/11 anonim ***** válasza:

Alsópolcossal annyi volt a gondom, hogy hetente egyszer ki kellett szívnom a levegőt a csőből, de azt nem értettem hogy hogy a fenébe ment bele mindig a levegő. Aztán ahogy megszívtam a csövet, mindig a számba ment a sós akváriumvíz, és az nem volt finom, ezért percekig köpködtem a csapba :) Mert hát nekem sincs kifúrva az akvárium és nem is tudom kifúratni. Ezt néhány hónap után megelégeltem és inkább leválasztottam a hátuljából egy kis részt.


De azon is gondolkodtam hogy az oldalából választom le, csak az jobban látszott volna előröl. És így több hely maradt a halaknak hogy hosszába úszkálhassanak, mintha az oldalából vettem volna le egy kis részt.

2012. júl. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Igen, csak úgy jóval kisebb a szűrő térfogat.

Ha elég annyi is, és külső szűrő kell, akkor érdemesebb zárt rendszerűt csinálni pvc csőből. Ha mondjuk lenne 2db 300-as cső, 40 cm hosszú beférne az akvárium alá, az olyan 50 liter szűrőtérfogatot jelentene.

Ez jóval kisebb, mint egy szűrőakvárium, és precízen kell megcsinálni, de ezzel együtt szerintem nem nehezebb, és biztonságosabban üzemeltethető.

Minőségi szűrőtöltettel, és erős pumpákkal szerintem képes lenne megszűrni 700 litert.

Ha a gyári külsők méretét nézem, akkor el kell hogy bírja.

Ha bizonytalan vagy a nyitott rendszerre kapcsolatban, érdemes megfontolni ezt a lehetőséget is.

[link]

2012. júl. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Pipko válasza:
Lassú víznyomásnál is levegős lesz?Illetve ha U helyett Y van akkor a levegő távozik avagy a víz is felmegy?
2018. szept. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem két olyen rendszerem van ami U-alaku átemelő-túlfolyó rendszerü de egyiksem levegősődik le hónapok óta. Növények leveléről vagy nagy csobogástól kerülhet bele ezért mélyről kell hogy induljon nem a felszín közelről. Múanyag hordóba folyik kb. 30cm homokon keresztül emeli vissza a szivattyú az aksiba. Hogy ne keljen az U-csövet bazerálni felül belefúrtam egy 5cm-es légcsövet szilikonnal leragasztva. Bármelyik autósboltba kapható gumi vákumpumpa pl. savmérő. A levegő kiszippantása után a légcsövet megtörtem csódarabbal rögzítettem. kb. 2.perc egy légtelenítés.
2018. szept. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!