Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek ez a szűrőakvárium...

Szerintetek ez a szűrőakvárium működhet? Milyen szűrőanyagokat kell bele rakni (kép lent)?

Figyelt kérdés

[link]


Milyen sorrendbe kell belerakni a szűrőanyagokat?



2012. jan. 31. 21:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Aha. ÉS Milyen pumpát szeretnél bele? Ipari búvárszivattyút?
2012. jan. 31. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Mert?

Mi vele a gond?

Fogadjunk az hogy nem fogja tudni áthúzni a vizet a pumpa?

2012. jan. 31. 21:57
 3/11 anonim ***** válasza:

Túl sok benne a vonalka.


Pl rakhatsz az elsőbe siporaxot, a másodikba lávakövet, harmadikba perlonvattát. A többibe már nem tudom mit.

Nem kell ennyi felosztás szerintem.

2012. jan. 31. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi köszi.

Azért gondoltam ennyire mert olvastam hogy :

"Minél nagyobb a szűrőtartály, annál nagyobb teret biztosíthatunk a lebontó baktériumoknak. "

És én látok benne rációt.

+ a szűrőfelület is nagyobb.

2012. jan. 31. 22:33
 5/11 A kérdező kommentje:

Na és az aktív szénről mi a véleményetek?

Olyat is lehet belerakni?

2012. jan. 31. 22:36
 6/11 Salx Narval ***** válasza:
66%
Aktívszenet és durvább faszenet is lehet használni. Ezeknél viszont figyelni kell, hogy mikor telítődtek, mert amíg aktívak addig szűrik a káros anyagokat,telítődés után pedig kioldódik belőlük. A szenet cserélni ill hőkezelni kell bizonyos időközönként.Én az első rekeszbe szivacsot tennék, ami mechanikai szűrést végezne, a többibe gyakorlatilag bármilyen szűrőanyag mehet, kedved és az anyagi lehetőségeid szerint.Felsorolok néhányat, szándékosan nem említve a speciális bolti csodákat, azokat úgy is reklámozzák eleget.Szivacs, perlon, műanyag krumplis zsák( háló ),összehajtogatott szúnyogháló stb, sóder ( 1-3 mm 4-5mm ), durvaszemcsés kvarchomok,habkövek, lávakő, zeolit( több fajta ), tört cserép ( csempe, járólap stb). A szűrőanyagoknak készíts vízáteresztős kosárkákat, hogy könnyen kivehetőek legyenek a tisztításhoz.Sok sikert.
2012. febr. 1. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Naja lehet beletenni kavicsot, matten szivacsot, biolabdát, végülis bármit. Vagy hobby natalit talajt, ami apró lávakőböl áll. De én úgy raknék bele kavicsokat, hogy előbb beletenném egy szúnyoghálóba, hajhálóba, vagy krumplis zsákba (amiből nem szóródik ki), azért hogy ha egyszer ki akarod venni, akkor ne kínlódjál vele, könnyen kivehető legyen.


Aktiv széntől a halaknak úgy tudom hogy gyengül az immunrendszerük. Nekem állandóra csak a tengeri akváriumba van, és ott is kevés. Édesvizibe a semmiért beletenni fölösleges szerintem. Oda tényleg csak akkor kell, ha betegség van, ha mérgezés veszélye áll fenn.

Ilyen esetekben 2 hétre be lehet tenni, amíg telítődik, aztán kidobni.

2012. febr. 1. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszi.

Az jó ha az egyes anyagokat,a könnyen kivehetőség kedvéért dupla réteg nejlonharisnyába csomagolom?

Így az is szűr valamennyit+ ki is tudom venni a belerakott szűrőanyagokat.

2012. febr. 1. 08:49
 9/11 anonim ***** válasza:
Azért annyira nem kell leszigetelni, mert a végén már a víz sem fog átmenni rajta. Szóval valamilyen szinten lazább legyen szeritnem, mittudomén azért mondtam inkább a szunyoghálót, mert akkor nem a harisnya sűrű szálán akad fenn a kosz, hanem a kavicson is át tud menni. De egyébként ha kipróbálgatod, majd látod, hogy mi a jobb.
2012. febr. 1. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A legalján pedig pl nekem volt olyan, hogy csináltam kicsi külső szűrőt, amihez nem tettem alulra semmilyen ülepítő részt, csak beleöntöttem a kavicsot és alul egy idő után elkezdett berothadni a kavics.


Utána csináltam olyat, hogy egy 25db-os henger cd tartónak a tetejére fúrtam lukakat, meg az oldalára is.

Azt odatettem a zsák kő alá. Így alul szellőzik, nem tud berothadni és a CD tartó alatt megmarad egy ilyen por szerű apró kosz, amit félévente egyszer ki lehet mosni onnan, ha akarom.

2012. febr. 1. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!