Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A hal miért nem húsféle?

A hal miért nem húsféle?

Figyelt kérdés
Miért van, hogyha ételről beszélünk, a halat alapvetően nem húsnak tekintik..?:o hiszen mégiscsak a húsát fogyasztjuk, nem a szálkáját!:d xDDD..
2012. júl. 9. 08:10
 1/8 anonim ***** válasza:
ez ehy jó kérdés!!
2012. júl. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Sztem azért (első vagyok) , mert a halnak számtalan fajtája van........a többi a következő válaszolóké...

XD XD XD XD

2012. júl. 9. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én eddig aszittem, hogy húsféle... o.O
2012. júl. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Frontosa ***** válasza:
A halat húsnak tekintik, nyilván húsféle. Nem tudom honnan veszed ezt.
2012. júl. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A magyarok köztudottan nagyon kevés halat esznek. Ha belegondolsz amíg a horgászat nem hobbi volt, hanem a vadászat egyik formája, és nem volt kb. csilió mesterségesen betelepített horgásztó, addig a magyaroknak nem sok lehetőségük volt halat fogni, fent a hegyekben, az alföldön szinte nem is tudtak róla, csak a kereskedőktől. Valószínű még mindig ennek a hagyatéka a hal, mint étel meg nem becsülése.


Ahogy pl. a tengerparti népek nem esznek túl gyakran vadhúst.

2012. júl. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Utolsó: tévedés. Vallási okokból nem tekintik húsnak. Például böjtök esetében nagyon fontos szerepet kap. Mivel Magyarországon ezer éve a keresztény vallások a legelterjedtebbek, így lehetséges, hogy a hal nem hús. Pedig de.
2012. júl. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A gyümölcsnek is van húsa, pedig azt már nem nevezném húsnak, de a halat igen, mert az állatból van.
2012. júl. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#6. ott a pont!

Vicces hogy ezt a szokást sok vegás is átvette. Nem mellesleg épp most láttam valami dokumentumfilmet, hogy egy egyházi személy a nyulat pont ilyen indíttatásból halnak nyilvánította! (halál komoly!) :D

2012. júl. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!