Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 5 és fél éves kisfiam nem...

5 és fél éves kisfiam nem akarja meg enni a húst se amibe húsféle van. Pl semmi féle felvágot, virsli, hús, . Mindenre azt mondja hogy fúj. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nagyon ritkán beteg. Okos ügyes fiú. 6.5 évesen mehetünk suliba. Most megy szavaló versenyre. 27kg. ezek ellenére nagyon agodom hogy nincs táp érték a szervezetébe. Lehet baja?????
2011. jan. 13. 16:03
 1/10 anonim ***** válasza:
47%

Tudom nem illik a helyesírást meg a fogalmazást kritizálni, de reméljük nálad sokkal ügyesebb lesz.

Mit értesz az alatt, nincs tápérték a szervezetébe? Mondjuk nem tudom egy cápa vagy oroszlán mit szólna hozzá, mennyi tápértéke lehet egy 5,5 éves kisfiúnak, aki nem eszik húst, de szerintem mindegy is. Az embert nem tápérték szerint osztályozzák.


Ha azt akartad írni, nem jut a szervezete elég állati eredetű fehérjéhez, akkor jogos az aggodalmad, de hagyd, tudja a szervezet mire van szüksége, egyen más fehérjét (bab, szója,) illetve a tejtermékek, tojás tartalmaz állati eredetű fehérjét. Úgyhogy én hagynám, ha nem eszi, nem eszi.

Adhatsz neki tengeri halat, például pangasius-t, ez hófehér, semmi halíze nincs, ha belenyomod krumplipürébe észre sem fogja venni.

Ha egyébként kiegyensúlyozottan táplálkozik, nem lehet baja.

2011. jan. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%
már elnézést, de a felvágott már rég nem is hús...
2011. jan. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%

adjál neki spenótot :) abban van tápérték :)


Spenót papa

2011. jan. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

orvos véleményét kérd ki

és kérdezd meg a fiadat, hogy miért nem eszi meg

nem lehet, hogy látott, hallott valamit (pl. tévében), ami miatt sajnálja az állatokat vagy megundorodott?

2011. jan. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Vannak ilyen gyerekek, valamiért a szervezete nem fogadja be, erőltetni nem érdemes, mert beteg lesz. Öcsém is ilyen volt, erőltették és súlyos bélgyulladást kapott. A fejlődéséhez tényleg szükség van fehérjére, de ahogy már írták, azt tökéletesen beviheti tojással, sajttal, tejjel,+ a nővényi eredetű fehérjék: bab, borsó stb. Egyébként nem sovány, az én fiam mindent eszik, márciusban lesz 7 éves és 24 kg
2011. jan. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
növényi -még mielőtt kapok a helyesírásért:)
2011. jan. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
nyugi. nem szereti, ne erőltesd. megvan minden neki, majd jelzi, ha kér (lehet, hogy csak 8 évesen).
2011. jan. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
tojás,hal,sajt?
2011. jan. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Türelem a gyereknek 6-8 alkalommal kell felkinálni egy ételt hogy megszokja. Készitsd máshogy, fűszerezd máskép. vágd apróra, kináld sok zöldséggel, találj ki hozzá meséket. Egyszer megkostolja a pipi húsit és rákap.

Semmit ne erőltes.

2011. jan. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Valószínű hogy vegetáriános.
2011. febr. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!