Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Születhet-e valaki vegetáriánu...

Születhet-e valaki vegetáriánusnak? 3 éves kisunokám soha nem fogadta el a húst ill. húsféle élelmiszert. Elmondása szerint, rossz, büdös, és undorodik tőle. Környezetében senki sem vega. Tojást, tejet szereti.

Figyelt kérdés
2008. nov. 16. 18:17
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
79%
Nem hiszem... Esetleg valamilyen betegsége lehet, ami miatt ösztönből nem eszik ilyesmit. De ha nincs semmi baja, akkor ez nem egészséges, nem tesz jót neki.
2008. nov. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
95%
Lehet,hogy a húsfélék látványa vagy illata az,ami idegen neki.Velem is ez volt,én idővel kinőttem,de pl.sült húst,vadast meg ilyeneket most se tudnék enni...
2008. nov. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
95%
Ettől még nem vega.Nagyon sok kisgyerek nem szereti a húst,lehet pótolni mással is.Gyerekkoromban meg nem ettem volna semennyiért,most meg imádom.Nálam kb:15 éves koromig tartott,hogy útálltam a húsokat.
2008. nov. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
87%

Azt gondolom, hogy van olyan aki születésétől fogva nem kívánja a húst (úgytetszik vega). Szerintem nem kellene erőltetnetek a húsevést. Ha majd akar enni húst, akkor majd fog enni.


A hiánybetegségek miatt pedig felesleges aggódni, ha tejterméket és tojást eszik, akkor hozzájut minden eszenciális fehérjéhez, vitaminhoz és nyomelemhez, ami a húsban van. Lévén, hogy a tejtermék és a tojás is állati eredetű!


Arra figyeljetek, hogy a pici és a család is változatosan étkezzen, egyetek mindennap nyers gyümölcsöt, zöldséget, válasszátok a teljes őrlésű gabonákat, ismerjétek meg a kölest, a hajdinát, az árpát, a barnarizst... stb. A gyermek étrendjében szerepeljenek olajos és csonthéjas magvak, dió és mogyorófélék, mandula stb. A gyermek fogyasszon hüvelyeseket, lencsefélét és borsó is.


Szóval szumma-szumma nem kell aggódnotok! Kérlek tiszteljétek a gyermeketek kívánságát, hogy nem kíván húst enni. Feltételezem, hogy ti se ennétek pl. csigát vagy algát, ami számotokra visszatetsző, de rátok akarnák mások kényszeríteni.


Egy 10 éve vega apuka

(amúgy a gyermekünk is az és hihetetlen milyen jól fejlődik, a dokik is meg vannak elégedve)

2008. nov. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

én is ilyen voltam. ne erőltessétek.

napköziben "megetettek" egész éjjel hánytam

2008. dec. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekkoromban a parizeren kívül semmilyen húst nem ettem meg, kb. 10 éves koromig. Most, 22 évesen, szintén nem vagyok nagy húsos. Nem vagyok vega, mert ha éppen olyanom van, szívesen megeszek jó kis csülköt, vagy bármi ilyesmit, de amúgy tökéletesen el vagyok zöldségekkel és tejtermékekkel, nekem nem hiányzik a hús. A fiam miatt viszont naponta csinálok már szinte húst is, ő másfél éves, de amúgy ő sem egy nagy húsevő. Ösztönösen érzi, hogy mire van szüksége, vannak olyan napjai, hogy csak a húst eszi ki az ebédből, más napokon pedig csak a köretet. De nálunk ha hús van, akkor mindenképpen zöldség a köret, a legritkább esetben van hozzá tészta, rizs, vagy krumplipüré, sokkal inkább változatos párolt zöldségek. Esetleg az mellé még van krumplipüré.
2009. jan. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim válasza:
71%

Jó fej kisunokád van. Aki elutasítja a húst már gyerekkorában, az szellemileg, lelkileg már nagyon éretten érkezik a világban. Érzi, hogy a hús nem neki való. Egy igazi humánus kis emberke :-), tudat alatt elutasítja a gyilkolást (hiszen a húsevés nem más).


Egyébként a gyerekek 80%-a nem szereti a húst, csak a szülők erőltetik rájuk (én is ilyen voltam, világéletemben utáltam a húst - tényleg büdös, hiszen nem más, mint állati tetem - felnőtt koromra vegetárius is lettem).


Sok előnye fog származni belőle, mind mentálisan, mind fizikailag sokkal egészségesebb lesz, mint a többi gyerek! Ne erőltessétek a húst, zöldségekből is megkap minden tápanyagot, amire szüksége van a szervezetének.

2009. jan. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim válasza:
94%
A vega apukát miért pontoztátok le? Tök jó dolgokat írt :-o
2009. jan. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
77%

Már bocsánat, de attól, mert egy gyerek épp nem akar húst enni, az nem azt jelenti, hogy éretten érkezik a világba :)

Oké, vega vagy, de azért túlzásokba ne essünk. Nem lesz attól valaki okosabb, mert csak zöldségeket beszél..izé..vagyis eszik, mint egy zebra.

Ajánlom a vegák figyelmébe a biológia órát, illetve ez alapján saját fogsoruk vizsgálatát. Elárulom, hogy az élővilágban a fogsorból látható, hogy melyik állat növényevő és melyik mindenevő. Azt is elárulom, hogy az ember fogsora mindenevő ;)


A gyerkőc pedig döntse el maga, szeretne-e húst enni. De mindkét oldalt meg kell vele ismertetni és majd ő eldönti, ízlik-e neki, vagy sem; vega lesz vagy sem.

2009. febr. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim válasza:
65%
nem kell raeroltetni a diszno,borju,marhahust,ezek nem is egeszsegesek. viszont idonkent halat kellene adni neki,a hianybetegsegek elkerulese vegett.A halhusban minden megvan,A- és D-vitaminokban gazdag, foszfortartalma a csontrendszert erősíti.Omega3-elemet is tartalmaznak, amely védi az érfalakat és fontos szerepet tölt be az agyműködésben.
2009. febr. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!