Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Élőkő! (többi lent)?

Toricsuy kérdése:

Élőkő! (többi lent)?

Figyelt kérdés
Tervezek egy kisebb akváriumot, amibe élőkövet szeretnék tenni. kell valami extra bele?

2012. júl. 10. 16:17
1 2
 1/20 reptoid ***** válasza:
64%

[link]


Na itt rágd magad át a kezdő kérdések topikon, aztán ha mindent elolvastál, beszélhetünk.

2012. júl. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Sajna én itt nem találtam SEMMIT!!!
2012. júl. 10. 16:48
 3/20 A kérdező kommentje:
HOL KERESEM?
2012. júl. 10. 16:48
 4/20 reptoid ***** válasza:
100%

Baloldalt Fórum, majd kezdő kérdések topik. Te tessék, itt van: [link]


Utána szépen átnyergelsz a technikai eszközök témára, majd a korallszirtes akvarisztikára.

Nem 1-2 nap lesz az biztos míg elolvasod, de folyamatosan tanulsz majd, és ki fog kristályosodni a szándékod.


Egy fél éves rákészülés kell neki, addigra összeáll minden a fejedben és körülbelül tisztában is leszel a dolgok lefolyásával.

Ha túl soknak gondolod ezt az időt, akkor már most felejtsd is a tengeri akvarizálást. Nem kell túlmisztifikálni a dolgot, nem szívbillentyűcserére készülünk, de igenis rá kell szánni az időt.


Bármi kérdésed van, lesz, tuti megtalálod már a fórumban, ezért is olvasd végig. Lehetőség szerint ne tegyél fel tipikus kezdő kérdést, voltak már előtted jó páran itt, és mindenkinél ugyanezek a kérdések és nincs kedve mindenkinek 25x leírni ugyanazt. Félre ne érts, nagyon jó, kedves, segítőkész társaság van ott.

2012. júl. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Első körben sós ozmovíz, meg fény.

De az élőkő önmagában még semmi.

2012. júl. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ. De én nem tengeri akváriumot tervezek hanem egy disz akváriumot amiben élö kö van és koralok vannak rajta. Nem tudom a koralnak kell e valami extra pl. habzóizé stb. nem elég neki csak egy vizforgato?
2012. júl. 10. 20:33
 7/20 reptoid ***** válasza:

Habzóizé... Ez kész.


Nem tudom, te mit értesz tengeri akváriumon, de a nagy többség korallos akváriumot. Egyébként pedig a korallok (főleg a kő) a legérzékenyebb élőlények a tengeri akváriumok élővilágában. Magyarán ha azokat tudsz tartani, akkor jó eséllyel a kényes halakat is tudnád.

Kérlek ne értetlenkedj itt a habzóizéddel, hanem olvasd el, amit mondtam. Persze járhatod a saját utad, de abból garantáltan káosz, rohadás lesz. Hidd el, a te pénztárcádat akarjuk kímélni. 20-50 literben, vagy mennyiben gondolkodsz te pedig számodra lehetetlen fenntartani egy tengeri akváriumot. Sőt még a legprofibbaknak is legtöbbször csak egy nagy sok százliteres főakvárium "alakváriuma" a kis 20 literes.

Ezek az élőlények a hatalmas óceánban minden vízértékre nézve konstans állapotokhoz vannak szokva. Te 50 liter vizet hogy tartasz éjjel nappal állandó 25 fokon, mikor éppen 50 fok van nyáron? És az állandó sósűrűséget hogy tartod állandó 35-38gr/l értéken? A víz ilyen melegben irdatlanul párolog, a sósűrűség megnő, a kis érzékeny koralljaid meg kipurcannak rögtön.


Ezt nem lehet ilyen hirtelen felindulásból csinálni.

2012. júl. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Sorry csak az van izé hogy nem engedi a gépem hogy elolvassa. De te sem érted amit én szeretnék de mind egy.
2012. júl. 10. 22:25
 9/20 A kérdező kommentje:
Amugy sem az volt a kérdésem HOGYAN CSINÁLJUBK TENGERI AKVÁRIUMOT
2012. júl. 10. 22:30
 10/20 anonim ***** válasza:

Csak olyanokat tartok amikről tudom, hogy nem igényelnek nagy törődést (Lapanemona, xenia, lithopiton, clavularia, karélyanemona). 200 literes akvárium, a tetején 2db actinicus kék és 2db 10000K fehér T5 neon. Szűrésnek leválasztottam az akvárium hátuljából egy részt. Hátul van egy lehabzó, abból átfolyik a víz korallzuzalékon, perlonvattán, aktiv szénen, aztán egy pumpa visszanyomja a vizet az akváriumba. Az akvárium 2 oldalán van 1-1 mágneses áramoltató (nagy sodrás kell a lágykoralloknak) Vannak benne halak, rákok és garnélák, de nem sok. Van az akváriumban makroalga (Caulerpa prolifera, Caulerpa taxifolia, Caulerpa racemosa és Chondrus crispus). Ezek gyorsan nőnek, kivonják a nirtátot a vízből, ez a halaknak kedvez, de talán a lágykoralloknak is, hiszen azok is állatok, csak ők virágállatok. Ha valami nem tetszik nekik a vízzel a xeniák lekonyulnak. Pl akkor már nagyon aktuális vizet cserélni. A makroalgák fölött van külön egy 26wattos 6500 K daylight izzó, mert úgy nőnek jól, illetve a racemosa és a chondrus félig a 10 000 K 24 wattos neonok alá van betuszkolva.


Ezen kívül van egy 20 literes "tengeri nano"-m kisérletezés céljából. Próbálgatom, hogy mi marad meg benne. Makro algák igen. 5cm magasan élőtalaj van. A tetején egy 13W daylight izzó és hátul egy kis akasztós szűrő, amire húztam egy szivacsot. 1-2 mm-es planktonok is nőttek benne mikor hűvösebb volt, aztán a melegtől kidöglöttek. A makro algák mivel jó nitrátszűrők így kisebb csigák és tengericsillagok vígan elvannak benne lehabzó nélkül ezen a kis helyen. DE EBBEN NEM MARADNAK MEG A KORALLOK, mert szar a fény és nincs elég sodrás, meg már el se férnének. Megmarad benne az üvegrózsa, amit lehet etetni tubifexxel, az szúrós és nyúlkál a csápjaival.


Üvegrózsát a nagy akváriumba nem rakok és annak a vizét sem keverem a kicsivel, sőt nagyon gondosan ügyelek rá, nehogy véletlenül átkerüljön, tehát még az algákat sem kutyulom a kicsiből a nagyba :)


A kicsi akvárium kb 3 naponta 5 centit lepárolog és azt utánatöltöm ozmovízzel. Havonta cserélek benne sósvizet, de előtte feltöltöm vízszintig ozmoval, hogy a sósűrűség jó legyen. Van egy hydrometerem amivel kb havonta egyszer mérem és nem szokott elmászni a sűrűség. Ritkán etetek a kis akváriumban, mert a csigák elvannak algán, az üvegrózsának meg csipesszel a szájába lehet tömni a kaját. Szóval a kicsibe nem sűrűn dobálok romlandó dolgokat.


A nagyba szórok kaját úgy hogy szanaszét is repül, de ott vannak rákok, amik fölszedegetik a földről a lehullott maradékot. Fél éve kaptam kb 5db kagylót, amik valószínűleg a fagyasztott kaját szűrik mikor nyitva vannak kicsit, mert ha benyúlok, ilyedtükben becsukódnak.


A kis akváriumban 29 fokban az üvegrózsa vígan röhög, a planktonok 90%-a kidöglött, de már az is lehet hogy az összes, mióta hosszasan meleg van. A csigák jól bírják a meleget és az algák is. De gőzöm sincs eddig hány fok volt benne, csak ma mértem meg.


Mindegyik nyitott akvi és messze van a lámpájuk hogy ne fűtse őket.


A nagy akváriumra tettem ventillátort már nyár elején, az jobban párolog, kb 3 naponta egy vödör vizet öntök bele. Hűvösebb is gondolom, de nem mértem meg. Ott még nem problémázott senki a meleg miatt és ennél hidegebbet úgysem tudok csinálni benne. Ha meg túl hideg lenne, az automata fűtő bekapcsol, az 26 fokra van állítva.


A tengerikkel még nincs gondom a meleg miatt, de lehet hogy pengeélen táncolnak. A növényes édesvizivel viszont annál több, oda már levegőt is fújok be.

2012. júl. 11. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!