Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan kell házi készítésű...

Hogyan kell házi készítésű hátteret csinálni akváriumba?

Figyelt kérdés
Körülnéztem a neten de mindenhol máshogy kell elkészíteni és nem tudom hogy melyik a legjobb.
2012. júl. 12. 13:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, mekkora akváriumba kell, mert mondjuk 50 literbe pl hungarocelles hátteret nem éri meg csinálni.
2012. júl. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha veszel készen, vagy ha csinálsz, teljesen mindegy, azt be kell ragasztani körbe légmentesen FBS szilikonnal, hogy ne tudjon mögé folyni a víz, különben berothad mögötte minden és megdöglenek a halak. A háttér az akváriumban hamar be fog algásodni, aztán dörzsölni fogod szivaccsal, emiatt lekopik róla a festék helyenként, és ronda lesz. Utána megelégeled és kiszeded, kivágod késsel, mert másképp nem jön ki, de a szilikon maradékok ott fognak maradni körben, késsel vakargathatod, de teljesen nem fog lejönni és így a háttér nélküli akváriumod is ronda lesz. Szerintem az a legjobb ha nincs benne háttér, azt könnyebb tisztán tartani. A hátterek úgyis nagyon műnek néznek ki mindegyik. Élethű köveket nem tudsz csinálni.


Szertinem jobban jársz ha veszel néhány szép mintázatú lapos követ és beállítod hátra, meg pár szál hosszabb növényt, ami szintén takarja a hátteret. Sokkal természetesebb hatást fogsz elérni vele, mint a gagyi mű háttérrel.

2012. júl. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 YourDestiny ***** válasza:

Na azért lehet élethű kövs háttereket készíteni, nem egy példát láttam már rá, az algásodás pedig még élethűbbé fogja tenni. A készen vett hátterek viszont tényleg nagyon mű hatásúak és olyan semmilyenek.


Akvarista.hu-n találsz néhány jó és részletes leírást/cikket, írd be a keresőbe.

2012. júl. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 YourDestiny ***** válasza:
kövs = köves
2012. júl. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2012. júl. 12. 15:13
 6/7 anonim ***** válasza:
Én eddig csak 1 olyat láttam ami tetszett úgy is hogy algás volt, meg benőtték a mohák, de abba élő gyökerek is voltak beleépítve és olyan nagyon keszekusza volt, nem csak egy sima köves háttér :)
2012. júl. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Leméred az akvárium hátoldalát. Rajzolsz rá tengeri képet. Kivágod és kész. Én is csináltam de nem tettem fel mert a halnak nem érdeke.
2012. szept. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!