Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 60 literes akvariumba milyen...

60 literes akvariumba milyen halakat es konnyen tarthato novenyeket ajanlottok? Mibol hany darabot?

Figyelt kérdés
A kerdesbol is kiderul, h halaim meg nem voltak.Sokat olvasgatok roluk.Neonhal guppival megy?Milyen algaevot lehet tenni ebbe a csoportba?Epito velemenyeket koszonom.
2012. júl. 13. 11:03
 1/3 anonim ***** válasza:
19%

Én kardfarkút tennék guppikkal és neonhalakkal és műnövényt raknék melléjük.

Lehet hogy te máshogy gondolod de én ezt csinálnám mert nekem is van egy 60literes akváriumom abban nekem van 3 aranyhal 5 kardfarkú és a neonhalak száma mindig változik hol szaporodnak hol kinyiffannak.

Üdv.

2012. júl. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az első barbárra ne hallgass, szomorú, hogy ekkora hülyeségeket és durva állatkínzást ilyen nyíltan és büszkén vállal. Nem sorolom a hibákat, gyakorlatilag minden az.


Na, hogy segítsek is. A neonhal a guppival jó választás, bár szerintem szebb lenne, ha csak neonokat tartanál mondjuk egy hím bettával (csak vörösneonnal tartható, vagy parázslazacot is választhatsz helyettük, ők kisebbek, jobban elférnek) vagy egy mézgurámi párral. Akkor nem csak rajhalaid lennének, hanem meg lenne koronázva az akvárium. Így mehetne 8 neon (vagy parázslazac) + valamelyik. De 6 guppit is választhatsz a neonok mellé.

Algaevőből én 4 törpe szívóharcsát javaslok. Így már fullon lesz az akvárium, semmi mást nem tarthatsz és nagyon figyelni kell a heti részleges vízcserékre.


A növények is fontos részei az egyensúlynak. Ha szettet vásárolsz, akkor mehet az alá a fény alá jávai moha, anubias, gömbmoha, microsorium, cryptocoryne fajok. Ezekkel nincs sok baj.


Viszont ha javasolhatom, inkább kicsit nagyobb akváriumot vegyél, hogy kényelmesen elférj benne, mert így ez nagyon a minimum. 70-80 liter lenne az ideális a választott halaknak.

2012. júl. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Neonhal jó választás, algaevőnek ajánlom a otókat ( törpe szívóharcsa ) kicsit kényes de ha nincs co2 és figyelsz a víz tisztaságára nem lesz gondod. :)

Növénynek anubiast kezdésnek drága de megéri szinte kipusztíthatatlan :) nem túl igényes és nagyon dekoratív.

greenaqua oldalán olvasgathatsz érdekességeket :)

üdv

2012. júl. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!