Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy telepitsek be novenyeket...

Hogy telepitsek be novenyeket az akvariumomba?

Figyelt kérdés

Nos eddig munovenyek voltak az akvariumomban,de mivel nagyon algasodik ugy dontttem veszek igaziakat.

Egy 60 literes akvariumba hany noveny kell kb?Es mieneket ajanlotok zebra,platti melle?

Es eddig kavicsok voltak az aljan,most kell az aljara fold vagy hogy is van ez?


2012. febr. 7. 13:30
 1/10 Daphina ***** válasza:

Azért kicsit utána nézhettél volna...

kb. itt is vagy 120-szor írták le.

Kevés fényhez nem kell talaj, vegyél anubiast, jávaimohát...

2012. febr. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
okewkoszi bocsi h uj topicot nyitottam...
2012. febr. 7. 13:54
 3/10 anonim ***** válasza:

Mivel azt írod, hogy növényevők vannak az akváriumban, mindenképp a kemény levelű növényeket ajánlanám, amiket nem esznek meg.

Föld biztos nem kell, de valamilyen akvaristaboltban kapható aljzatot rakhatsz (a halak színétől függően világosat vagy sötétet), ami a talajban tartja gyökerüket.

2012. febr. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
En ugy lattam hogy a boltban valami kis cserpekben vannak vizi novenyek.abban lehet tartani?Vagy vegyek kulon olyan talajt amit mondasz vagy nem szukseges feltetlenul?Mert az aljan vannak apro kavicsok.
2012. febr. 7. 14:06
 5/10 anonim ***** válasza:

Világítás azért van az akváriumon, ugye? Ha szettben vetted, akkor olyan 15 watt lehet felette.

Nem kell új talaj, viszont csak alacsony fényigényű növényeket vehetsz:

Anubias, cryptocoryne félék, gömbmoha: ezek tuti bírják majd. Próbálkozhatsz még microsoriummal és jávai mohával is.

2012. febr. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ja, és a kis cserepek csak a szállítás miatt vannak a növényeken, akváriumba helyezés előtt ki kell szedni őket és leszedni a kőzetgyapotot a gyökerükről. Vissza is kell vágni a gyökereket egy kicsit.

De könyörgöm, legalább egy Horn-Zsilinszky könyvbe nézz bele, ezek nagyon alap dolgok, bele se merek kérdezni, hogy a halakat hogy tartod... Ha kell, ingyen elküldöm neked a könyvet elektronikus formában.

2012. febr. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

koszi ha elkuldod es a halaimnak semi baja nincs... hatente 20% vizcsere eleg nekik...sztem.

Enni kapnak napjaban 2x(tobb mar tuletetes sztem)

2012. febr. 7. 16:30
 8/10 A kérdező kommentje:
es azok a novenyek megallnak majd az akvarium aljan?
2012. febr. 7. 16:30
 9/10 anonim ***** válasza:

Igazából nem muszáj aljzatba ültetned őket. Eleinte én is oda ültettem, de a vízcserekor való "porszívózáskor" mindig elszállt pár.

Mostanság a boltban kapott kosárkában tartom őket, hogy fertőzést ne hozzak be a bolti kőzetgyapottal, azt is kihajítottam. Alapos öblítés után vattába bugyoláltam a növények gyökereit (az volt otthon), majd hogy ezt a halak ne csipkedjék raktam a tetejére az aljzatból is. Így nem tudom kibökni őket vízcserekor.

2012. febr. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Aha de akkor tarthatom en is a kosarba azaz amit irtam hogy vazaszerusegekben ?Es akkor dobjam ki a kozetgyapotot vagy mi az?Koszi a valaszt.
2012. febr. 7. 17:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!